Nájezdové drama pro Vinohrady!

24. 10. 2022

Muži A

4 minuty čtení

18 branek v základní hrací době, čtyři zásahy Ivana Perglera, nájezdy a nakonec vítězství domácích za dva body. To byl duel 8. kola Livesport Superligy mezi SKV a nováčkem z Karlových Varů. Vítězný nájezd nakonec obstaral Jan Procházka. Sokolové vyhráli 10:9.

Divoké utkání se zprvu vyvíjelo pro domácí barvy dobře. V 17. minutě Lukáš Troječek výborně zakončil rychlý protiútok Vinohradských a zvýšil už na 4:1. Jenže sokolové nadějný náskok neudrželi a ze zbytku duelu se stala jedna velká přestřelka.Ve 28. minutě dokonce hostující Michal Klápa dokonal obrat a Karlovy Vary se dostaly do vedení 5:4.

Ještě do konce druhé části prohrávaly Vinohrady 5:6 a 6:7 a nadějně rozehrané utkání si značně zkomplikovaly. A když dal ve 42. minutě Daniel Nicklas na 8:6, vypadalo to s SKV špatně. Domácí se vzepjali a v závěru dotahovali. Nejprve snížil Ivan Pergler a pak na další gól Varů zareagoval dalším snížením Vojtěch Klápa. Definitivně se Vinohradským podařilo srovnat 46 vteřin před koncem. Ivan Pergler při hře bez brankáře srovnal a vsítil už svůj čtvrtý gól v utkání.

Duel následně dospěl až do nájezdového dramatu. V první sérii se prosadili jak domácí Vojtěch Máca, tak hostující Michal Strachota, mimochodem ještě v předminulé sezoně hráč SKV. Ve druhé sérii nebyl nikdo z exekutorů nájezdů úspěšný, a rozhodnutí tak přišlo až v sérii číslo tři. Jan Procházka zamířil přesně a naopak karlovarský Matyáš Velc neuspěl. SKV porazilo Karlovy Vary 10:9 po nájezdech.

„Do zápasu jsme chtěli vstoupit trošku jinak. Vedení 4:2 bylo dobré, ale mělo to být víc. První třetinu a i celý zbytek zápasu poznamenalo nešťastné zranění Tadeáše Melíška, který zamířil do nemocnice a musíme počkat na další zprávy. To nám narušilo sestavování jednotlivých pětek,“ načal trenér Jan Kapucián své hodnocení duelu s Karlovými Vary a zmínil i nepříjemno událost v podobě zdravotních problémů jednoho z vinohradských útočníků.

„Určitě jsme chtěli vyhrát za tři body, což se nepovedlo kvůli nedisciplinovanosti a neplnění taktických pokynů.  Víme, na čem musíme zapracovat, abychom tomu pro příště předešli. Zápas jako takový se musel líbit. Přišlo přes 200 diváků, takže je možné, že náš florbal už víc táhne,“ dodal ještě kouč vinohradského klubu. Teď bude následovat třítýdenní pauza kvůli světovému šampionátu, pak se kola Livesport Superligy opět rozběhnou.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FB Hurrican Karlovy Vary 10:9 (4:2, 2:5, 3:2 - 0:0) po sam. náj.

Branky a naharávky: 8. Pergler (Plíhal), 14. Pergler (O. Stuchlík), 16. Plíhal (Hartman), 17. Trojáček (V. Klápa), 32. V. Klápa (Hartman), 35. Kužel (Švejda), 55. Pergler (Hartman), 59. V. Klápa (O. Stuchlík), 60. Pergler (O. Stuchlík), rozh. náj. Ja. Procházka – 7. Nicklas (M. Klápa), 18. Torma (Korbel), 21. Strachota (M. Klápa), 28. Nicklas (M. Klápa), 28. M. Klápa (Strachota), 32. Lebeda (Hurt), 36. Korbel (J. Zavadil), 42. Nicklas (Strachota), 58. Svatek (Torma). Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:1. Diváci: 212.

Sestava SKV: Křepelka - Otta, Hartman (C), O. Stuchlík, Jiří Procházka, Kellermann, Jan Procházka, Kužel - Trojáček, Máca, Klápa - Plíhal, D. Gärtner, Pergler - Melíšek, T. Gärtner, Švejda - Blažej. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.