Cíl jsme nesplnili, je to slabý výsledek, říká o Czech Open Piňos

13. 9. 2012

Muži A

2 minuty čtení

Zklamání převládalo mezi hráči mužského A týmu po vyřazení v prvním zápase play-off Czech Open. V sobotu dopoledne byl v nájezdech lepší tým RIG Umeå IBF yellow, který posléze celý turnaj vyhrál

„I přesto, že jsme si řekli, že půjdeme hrát na výsledek, tak jsme tenhle cíl nesplnili a bohužel zapadli v propadlišti dějin se slabým výsledkem,“ zhodnotil útočník Eduard Piňos konec SKV v 1/32 finále Czech Open.

Nejproduktivnější hráč SKV loňské sezony hledal příčinu už v základní skupině. „Tam se projevil nedůraz a zbytečná prohra se slabým švédským soupeřem, což nás poslalo do težší části pavouka.“ Zatímco proti Pelhřimovu dokázali hráči dotáhnout zápas k postupu, s Umeou se to nepodařilo. „Měli jsme ten zápas ve svých rukách, bohužel zbytečnými nevynucenými chybami jsme se o něj připravili,“ dodal Eda Piňos.

Centr třetí formace Jan Svoboda říká, že se SKV od začátku přípravy potýká s nezkušeností a nevyhraností. „Kádr je omlazený, ale perspektivní. Náš výkon roste s lepším soupeřem, ale nedokážeme se vyhnout vlastním laciným a naivním chybám,“ prohlásil Svoboda, který se po minulé sezoně vrátil z extraligového Chodova.

Podle jeho slov Czech Open mužský A tým moc neprověřil. „Hra je na tomhle turnaji krátká a člověk musí hrát více takticky, než to, co se snaží naučit se. Zrcadlo byl zápas s RIG Umea – tihle junioři ze Švédska nás předčili v trpělivosti a hlavně jednoduchou a chytrou kombinační hrou, kterou se i my můžeme naučit.“

Smířlivější tón volil univerzál Boleslav Kytka. „Mohlo to být lepší, ale jsem celkem spokojený,“ řekl. „Záleží, co bereš jako dobrý výkon. Pro mě dobrý je střed, nic extra, ale bídu jsme taky nehráli. A pokud jsme dělali, co jsme měli, tak hra vypadala dobře,“ dodal Kytka.

„Celkově nás velmi oslabila absence hlavního trenéra. Tým byl bez něj poloviční,“ připomněl Piňos, že Michal Pazdera chyběl během play off turnaje v Praze z osobních důvodů.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.