Sparta venku, Liberec v neděli doma! Superliga je po MS zpět

16. 11. 2022

Muži A

4 minuty čtení

Po reprezentační přestávce je česká nejvyšší florbalová soutěž zpátky! A sokoly hned čekají dvě důležitá utkání. Ve čtvrtek 17. listopadu, tedy v den statního svátku, se Vinohradští představí na hřišti pražské Sparty. Městského rivala vyzvou od 18 hodin. V neděli se pak na domácí půdě utkají s Libercem, a to od 17 hodin.

Necelý měsíc trvala superligová pauza. Čas, kdy se nehrálo, vyplnili sokolové poctivým drilem. „Tréninky byly náročné hlavně fyzicky. Nejvíc jsme se připravovali v posilovně, ale pak taky na hřišti a individuálně. Před zápasy se už soustředíme na taktické věci a ladění herních detailů,“ odhalil přípravu na nadcházející boje obránce Jan Otta.

„Ve čtvrtek nás čeká venkovní zápas se Spartou, který bude velmi rychlý a fyzický. Sparta zatím nemá přesvědčivé výsledky a všichni věříme, že naším stylem hry je porazíme. Už se nemůžeme dočkat utkání proti Liberci, protože domácí zápasy jsou v letošní sezoně skvělé. Chodí dost diváků a nás to žene dopředu,“ těší se na nadcházející dvojutkání Otta.

Sparta je aktuálně pátá, vybojovala pět výher a musela skousnout tři porážky. Mužstvo před sezonou posílil matador Jiří Curney, který s 16 body vévodí kanadskému bodování týmu. O dva body méně má reprezentant a čerstvě stříbrný hráč z uplynulého mistrovství světa Mikuláš Krbec. V brance se může objevit jeho parťák z národního týmu Martin Beneš, který spojil svou minulost i s SKV.

Nedělní soupeř SKV Liberec je aktuálně desátý s bilancí tří výher a čtyř porážek. Vinohrady mají stejný počet bodů (8), ale jsou o skóre lepší. Liberecké už druhou sezonu v řadě táhne mladý forvard Šimon Stránský, jenž dosud nasbíral úctyhodných 21 bodů. V kádru najdeme i Jana Baudische. Ten se před pár lety mihl v dresu Vinohrad.

Kanadské bodování vinohradského celku vede s 11 góly a jednou asistencí Vojtěch Klápa. Nejlepším nahrávačem je s osmi nahrávkami Ondřej Plíhal. Sokolům se ze světového šampionátu vrátí dvojice australských reprezentantů. Bratři Gärtnerovi nakonec dovedli Austrálii na 13. příčku.

Jak už Jan Otta potvrdil v úvodu, na následující superligový program je hodně natěšen. A to rovněž z toho důvodu, že úvod ročníku ho kvůli zdlouhavé nemoci minul. „Na konci léta jsem měl angínu, které jsem se nemohl zbavit. Nestihl jsem kvůli tomu první kola sezony a dohánět to bylo těžké. Nestačil jsem ostatním fyzicky a dá se říct, že až posledních 14 dnů se cítím zase dobře. Na zápasy se těším stejně jako celý tým. Uděláme maximum pro 6 bodů!“ burcuje sebe i své spoluhráče.

Inforamce o vstupenkách na čtvrteční střentutí na Spartě najdete zde. Přijďte nás podpořit na Podvinný mlýn! A samozřejmě pak v neděli do domácí Rieger arény! Vstupenky na místě budou stát 70 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 50 Kč. Děti do 18 let platí 50 Kč, v předprodeji 35 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP a členové SKV mají vstup zdarma.

9. kolo Livesport Superligy:

17. 11., 18:00 ACEMA Sparta Praha - TJ SKV
UNYP Arena | MATCH CENTERBULLETIN

10. kolo Livesport Superligy:

20. 11., 17:00 TJ SKV - FBC Liberec
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.