Kapitán Votruba: Tým má velkou sílu!

28. 8. 2013

Muži A

2 minuty čtení

Jaromír Votruba, kapitán mužského áčka a jeden z nejzkušenějších hráčů týmu, promluvil před blížící se sezonou o nedávném úspěchu na Czech Open nebo i o cílech, které bude chtít společně se svým týmem s

SKV má před novou sezonou dobré vyhlídky. Na nedávném Czech Open triumfovalo v mužské kategorii a tým kapitána Votruby tak splnil cíl. Příští rok ho tak účast v kategorii Pro nemine. „Tým chtěl všem ukázat, že patříme do kategorie Pro,“ zdůraznil Jaromír Votruba význam vinohradského triumfu na tradičním srpnovém turnaji.

Kapitán mužského áčka, jenž tuto roli vykonával i loni (kvůli vleklému zranění kotníku však byl téměř tři měsíce mimo hru), se rovněž vyjádřil k trenérské změně, která se na Vinohradech udála. Michala Pazderu vystřídal jeho bratr Jan. „Prvně bych chtěl Michalovi poděkovat za to, co do našeho týmu přinesl. Převzal tým, který byl v částečném rozkladu,“ načal svou úvahu Votruba.

„Michal dokázal tým zmobilizovat. Naučil nás zlepšit morálku a disciplínu. Začali jsme se stoprocentně soustředit na florbal a podle toho to pak také vypadalo na hřišti,“ vyzdvihl přínos předchozího kouče. „Z tohoto pohledu to měl Honza trochu jednodušší. Přišel do týmu, který už měl naučené nějaké návyky,“ pokračoval v porovnávání Votruba.

„Jeho přínos vidím hlavně v profesionální práci, kterou odvádí. Každého soupeře dokáže přečíst, dokonale nás připraví po taktické stránce a má v hlavě několik možných systémů a variant na každého soupeře,“ dodal Votruba.

Před sezonou tým posílili někteří mladší hráči, kteří by mohli být příslibem do budoucna. Votruba si příchody pochvaluje. „Letos máme opravdu nabitý tým. Máme tři kvalitní pětky a na šanci ještě čeká čtvrtá lajna. Už v přípravě jsme si ověřili, že máme tým na to, abychom mohli poměřit síly s jakýmkoliv soupeřem. I z extraligy!“ dodal na závěr.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.