Elévky poprvé v 1. koši: Zlepšování, sokolí maskot a velká podpora rodičů!

30. 11. 2022

Elévky

3 minuty čtení

Poprvé v historii vinohradského florbalu se podařilo elévkám postoupit do prvního koše. A holky v něm hned při své premiéře uhrály krásné výsledky. Kromě neustálého zlepšování v rámci tréninku jim k tomu možná pomohl i sokolí maskot, na kterého jsou „Miniladies“ hrdé. A velkou pomocnicí je rovněž trenérka Adéla Skalická, opora ženského áčka, která mladým hráčkám předává své rady.

Elévky na začátku listopadu uhrály ze čtyř střetnutí deset bodů, což jim vyneslo postup do elitního koše. „Holkám se v průběhu turnaje velice dařilo. Vytvářely si gólové situace. Jejich hra se postupně zlepšovala a soupeřky přehrávaly. V žádném zápase nepolevily, bojovaly vždy až do konce a nedarovaly soupeřkám nic zadarmo. Díky tomu si odvezly krásné tři výhry a remízu. Elévky si tak zajistily historicky první postup v SKV do 1. koše,“ měla radost trenérka Adéla Skalická.

Jak se vůbec obránkyně ženského áčka k trénování dostala? „Náhodou. Byla jsem oslovena v rámci klubu, zda bych neměla chuť si to zkusit. Popravdě sama bych se asi nepřihlásila. Nyní jsem ráda, že jsem do toho šla. Mohu svoje zkušenosti z florbalu předat mladší generaci a zúročit zde i zkušenosti z práce rozhodčí. Mohu jim ukázat, kde se mohou zlepšovat, naučit je disciplínu i pokoru před soupeřkami. Je pro mě největší radostí, když to ty holky baví a mají radost ze hry,“ usmála se obránkyně SKV.

Kromě ní týmu pomáhá také krásný sokolí maskot. „Nemůže to být nikdo jiný než úžasný sokolík v modrých trenkách s bílým tílkem a znakem Sokola. Holky jsou na něj patřičně hrdé a všude ho bereme sebou,“ popisuje pěknou tradici, která holkám dodává radost do hry.

Elévky se od začátku sezony zlepšily ve všech směrech a pro trenéra či trenérku je radost vidět zlepšování na vlastní oči. To potvrzuje i Adéla. „Všem mohu doporučit trénování si vyzkoušet. Člověk pak získá určitou pokoru před trenéry, jejichž práce je náročnější, než to mnohdy z tribun vypadá. Rádi přivítáme všechny rodiče či další hráče, kteří by si trénování rádi vyzkoušeli, ať už jejich dítě trénuje v jakékoliv kategorii,“ dodala Skalická.

„Závěrem bych chtěla poděkovat rodičům, protože bez nich a jejich důvěry v nás by to nešlo. Vytváří skvělé podmínky pro holky a podporují je v tom, co dělají. Holky se postupně zlepšují a dokazují rodičům i díky svým výsledkům, že umí na sobě máknout a předvést na hřišti to, co je učíme,“ vysekla poklonu jak mladým hráčkám, tak jejich rodičům, kteří jsou obětaví a své děti vřele podporují. Nezbývá než dodat holkám hodně štěstí do dalšího průběhu sezony, aby jim to i nadále šlo tak dobře. SKV = Společně K Vítězství.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.