Poslední zápasy se nám nevydařily. Musíme dobít baterky, hlásí Radek Kužel

22. 12. 2022

Muži A

3 minuty čtení

V létě přišel z prvoligového Ústí na hostování obránce Radek Kužel. Postupem času se propracoval do základní sestavy, byť teď nastupuje spíše na pozici útočníka. Zaujal hlavně svým skvělým fyzickým fondem a v probíhající sezoně už zapsal pět gólů a jednu asistenci. Ani jeho příspěvky však sokolům na dobré výsledky nestačily.

Vinohradští nejprve i přes velkou střeleckou převahu prohráli v Otrokovicích 2:4. Soupeře přestříleli 24:13, do sítě soupeře se jim však podařilo protlačit jen dva góly. „Zápas to byl velmi vyrovnaný. Od začátku bylo jasné, že se bude hrát ze zabezpečených obran a moc gólů padat nebude. Bohužel jsme udělali několik individuálních chyb, které soupeř potrestal. Předvedená hra nebyla tak špatná, ale na jeden gól při hře 5 na 5 se vyhrát prostě nedá,“ ohlédl se za výjezdem na Moravu Radek Kužel.

Šanci na nápravu pak měli sokolové doma proti Ostravě. Ani nedělní střetnutí jim ovšem výsledkově nevyšlo a mohl za to hlavně zpackaný úvod. „Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a po jeho převážnou většinu jsme tahali za kratší konec. Byli jsme nemastní, neslaní a pro oko diváka to asi nebyl pěkný pohled. Ve třetí třetině nám prospělo stažení na dvě lajny. Taky je ale nutno přiznat, že se začalo dařit, protože Ostrava polevila a hrála jen to, co potřebovala,“ dodal k duelu s FBC. SKV nakonec snížilo hrozivě vypadající ztrátu, ale i tak prohrálo 4:6.

„Jednalo se o důležité zápasy s týmy, které se vyskytují v tabulce kolem nás. Cíl nemohl být jiný než dvě vítězství. Bohužel se nám to ale vůbec nepodařilo, takže to nemůžu hodnotit jinak než negativně,“ mrzelo Kužela. Čekání na výhru se tak Vinohradským ještě prodlouží. Naposledy zvítězili na konci listopadu nad Pardubicemi. A pak pět zápasů nic. To se projevilo i na tabulce, SKV spadlo na 11. příčku.

Jak z toho ven? „Pro nás teď bude důležité trochu zresetovat, dobít baterky u svých rodin a blízkých. Samozřejmě to nebudou jen samé řízky a salát, máme tam naplánované individuály a pak i nějaký ten společný trénink,“ řekl 25letý florbalista. Sokolové se představí i mezi svátky. 29. prosince totiž v rámci 17. kola Livesport Superligy zamíří na půdu Mladé Boleslavi.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.