Pražské derby s Chodovem před televizními kamerami!

12. 1. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Lepší pozvánku na další zápasy florbalisté Vinohrad učinit nemohli. V rámci 18. kola Livesport Superligy porazili Bohemians 6:5 a zapsali velmi cenné body do tabulky. Nyní je čeká další pražské derby. Před kamerami ČT sport se v pondělí 16. ledna utkají od 17:10 s Chodovem.

Chodov se po slabším vstupu do sezony zvedl a momentálně je na šesté příčce superligové tabulky s bilancí jedenácti výher a sedmi porážek. Z posledních tří zápasů dokázal vybojovat samé výhry, navíc s vysokým počtem vstřelených branek. Českou Lípu svěřenci Davida Podhráského vyprovodili 13 góly, Ostravu sedmi a naposledy Otrokovice dokonce 14! Týmové kanadské bodování vede se 49 body Marek Vávra. Sekunduje mu parťák z útoku Tom Ondrušek (35 bodů).

Pozor si ovšem vinohradská obrana musí dát i na další hráče celku z Jižního Města. Mikuláš Komárek, bývalý hráč Mladé Boleslavi či Tatranu, rovněž umí zahrozit a to platí i rychlém Ondřej Voštovi či o odchovanci Danielu Maxovi. V dresu Chodova nastupuje také bývalá opora SKV Martin Skřivánek. V dosavadním průběhu ročníku v 15 zápasech zapsal 13 bodů. A v neposlední řadě musíme zmínit Jiřího Bauera, vytáhlého beka, který je znám svou tvrdou hrou a ofenzivním přínosem.

SKV zažilo v posledním duelu vzpruhu. Po sérii šesti porážek se konečně podařilo uspět, a to překvapivě na půdě čtvrtých Bohemians. Vinohrady Bohemku zaskočily skvělou obranou a využitím svých příležitostí. Dvakrát se gólově prosadil Matěj Horák a čtyřmi asistencemi k senzační výhře přispěl Tomáš Gärtner. Výborný výkon podal také brankář Roberts Blumbergs. Vinohradští sahali na výhru už v duelech na hřištích Black Angels a České Lípy, ale dobře rozehrané utkání se v obou případech nepovedlo dovést do zdárného konce.

Sokolové ještě stále mohou vybojovat vytoužený postup do play off. Na devátou Českou Lípu i desátou Ostravu je ztráta jen pár bodů. Proto bychom rádi na důležité televizní utkání pozvali všechny hráče a členy našeho klubu, rodiče, fanoušky SKV i další příznivce florbalu. Hala se oblékne do speciální výzdoby, nebude chybět bufet pro malé i velké a těšit se můžete i na přestávkový program. Vstupné bude dobrovolné. Dorazte podpořit SKV v atraktivním střetnutí! SKV = Společně K Vítězství!

19. kolo Livesport Superligy:

16. 1., 17:10 TJ SKV - FAT PIPE Florbal Chodov
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.