Vyrovnaný průběh nám dodal energii, těšilo po výhře dvougólového Horáka

11. 1. 2023

Muži A

2 minuty čtení

Dvěma góly Bohemku načal a sokolové pak ve druhé polovině utkání zamířili k velkému vítězství. Matěj Horák se v úvodu sezony moc do sestavy nedostával, ovšem teď řádí v útoku a v posledních pěti superligových duelech posbíral tři góly a jednu asistenci. I díky němu Vinohrady zdolaly klokany 6:5 a vrátily se v tabulce zpět do boje o play off. Teď je čeká domácí duel s Chodovem, a to před kamerami ČT sport.

Když ve 26. minutě Bohemians zvyšovali na 4:2, na překvapení to nevypadalo. Jenže sokolové se pak do zápasu vrátili a nakonec vybojovali těsný triumf. „Především jsme navázali na trpělivou a disciplinovanou obranu ze zápasu v Boleslavi. Důležité také bylo, že jsme i jednoduššími góly dokázali držet vyrovnaný stav zápasu,“ ohlédl se za pražským derby Matěj Horák.

Došlo ze strany domácích k podcenění? „Myslím že ne, tento herní styl i specifické točení formací praktikuje ve většině utkání, spíše soupeře rozladil vyrovnaný průběh utkání, který nám naopak dodal ještě více energie,“ přidal svůj pohled na věc. Domácí kouč Jedlička z první třetiny úplně vynechal svou elitní formaci a vrátili ji do hry až ve druhé části.

Matěj Horák v utkání obstaral první dva góly Vinohrad. Do SKV sice přicházel v létě 2021 jako obránce, teď ale nastupuje v útoku a podle posledních startů mu to svědčí. „Jsem určitě rád že mohu týmu pomoct i kanadskými body, také mě to ale ukázalo další oblasti, ve kterých musím zapracovat, aby to nebylo jen dočasné řešení,“ řekl s pokorou.

V pondělí 16. ledna sokolové přivítají v Rieger aréně Chodov. Hrát se bude před televizními kamerami. „Očekávám další vyrovnané utkání, a věřím, že pokud navážeme na předchozí poctivé výkony, tak můžeme opět myslet na vítězství. Doufám, že naplněná domácí hala dodá derby řádnou atmosféru a k dobrému výsledku nám pomůže,“ dodal Horák na závěr.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.