Jan Procházka: Energie v týmu je dobrá, už nesmíme zaváhat

20. 1. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Pět a půl minuty před koncem šel za stavu 2:3 na samostatný nájezd. A s ledovým klidem proměnil! Jan Procházka byl po televizním utkání 19. kola Livesport Superliy vyhlášen nejlepším hráčem na straně SKV a dopomohl domácím k zisku bodu. Dobrý výkon proti favorizovanému Chodovu Vinohradské povzbudil před klíčovou fází základní části.

Přestože sokolové s Chodovem nakonec padli v prodloužení, z utkání neodcházeli se svěšenými hlavami. „Bod s Chodovem je rozhodně kladný. Nicméně vzhledem k tomu, že se nám nepodařilo zvládnout trojutkání před koncem minulého roku, jsme v situaci, kdy tyto body sbírat potřebujeme. Na play off máme stále ztrátu, kterou nyní musíme stahovat a na zaváhání již není prostor,“ připomněl neúspěšnou série ze závěru roku 2022.

Proti celku z Jižního Města se sokolové, podobně jako v některých předchozích utkáních, prezentovali solidní obranou a vyráželi do rychlých brejků. „Náš výkon byl až na druhou třetinu celkem solidní. Tři obdržené branky od Chodova jsou dobrým základem pro zisk bodů, bohužel jsme nebyli dostatečně produktivní v útočné fázi, a to nás stálo zisk plného počtu bodů,“ dodal Procházka. Sokolové skutečně mohli vytěžit ještě víc, ale rychlé protiútoky se jim nedařilo tak dobře proměňovat. Proti byl i výborně chytající brankář soupeře Karel Hodík.

Když šel v 55. minutě na nájezd pod velkým tlakem, od začátku věděl, co s míčkem udělá. „Šel jsem dát, tak jsem věřil klasice,“ popsal klíčový okamžik. Povedlo se, rychlá forhendová klička a gól na 3:3, který duel poslal do prodloužení.

Teď se svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka představí na západě Čech, před kamerami ČT sport. „Do Varů musíme pro tři body, nicméně i oni se budou chtít ukázat. Bude se opět jednat o televizní utkání, v jejich případě o vůbec první. Rozhodně to nebude lehká práce. Šanci vidím, ale jak jsem psal, nesmíme si dovolit zaváhání. Energie v kabině je dobrá, z celého týmu cítím víru a touhu se do play off probojovat,“ popsal bojovnou náladu v šatně SKV.

Na závěr neopomenul skvělé diváky. Ti vytvořili při pondělním střetnutí parádní atmosféru. Do fandění se zapojili především ti nejmladší. Televizní derby nakonec sledovalo v Rieger aréně přes 200 diváků. „Jsem typ hráče, který atmosféru při utkání vnímá hodně a musím říct, že byla parádní! Děkujeme za podporu a těšíme se na další domácí utkání!“ řekl Procházka na závěr.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.