Mužské áčko vyráží na turnaj do Německa!

3. 9. 2013

Muži A

3 minuty čtení

Vinohrady se o víkendu zúčastní mezinárodního turnaje v německém Weißenfelsu. Na SKV čekají zápasy s atraktivními soupeři!

Vinohradští sehrají ve Weißenfelsu tři utkání v rámci turnaje. Kromě domácího týmu, který bude hnán vpřed svými fanoušky, se akce zúčastní také Ingelstad z druhé švédské divize a posledním účastníkem turnaje je německý tým z Kauferingu, který stejně jako Weißenfels hraje nejvyšší německou soutěž.

Pro mužstvo trenéra Jana Pazdery může být konfrontace se zahraničními soupeři příjemným zpestřením vrcholící přípravy na nadcházející sezonu. „V rámci turnaje odehrajeme tři utkání proti týmům z Německa a Švédska. Navíc v sobotu sehrajeme přátelské utkání před zajímavou kulisou,“ zopakoval vinohradský trenér důvody, proč by tato herní prověrka mohla být pro jeho svěřence zajímavá.

Výhodou rovněž je, že hrací čas je stejný jako v ligových zápasech. Navíc program turnaje není zhuštěný, takže se týmy mohou soustředit na každý zápas jednotlivě. „Všechny zápasy se odehrají 3x20 minut čistého času, takže kromě kondičního přínosu bude pro nás důležité, jak dokážeme zareagovat na různé herní styly zahraničních soupeřů,“ zmínil Pazdera další důvod, proč si tuto akci do programu svého týmu vybral.

„Co se týče složení týmu, dostanou prostor hráči z širšího kádru, protože doma nedobrovolně necháváme první lajnu. Většina z hráčů si nedokázala najít čas nebo chuť s námi na turnaj jet,“ řekl k výběru hráčů, ve kterém musel zohlednit i některé absence. Na samotný závěr vinohradský kouč zmínil cíl celé akce. „Cílem pro turnaj je vyhrát všechna utkání a posunout naši hru zase o kousek dopředu.“

Rozpis zápasů SKV:
Pátek 6. září, 20:00 Vinohrady - UHC Sparkasse Weißenfels (Bundesliga, GER)
Sobota 7. září, 10:00 Vinohrady - Ingelstad IBK (2. divize, SWE)
Neděle 8. září, 10:00 Vinohrady - Red Hocks Kaufering (Bundesliga, GER)

Nominace Vinohrad:
Weissgärber, Mrkos - Záň, Kovářík, Houra, Chvátal, Votruba, Roletzký, Kotera - Linhart, Raiter, Králík, Dolejš, Gregor, Rossi, Kytka, Svoboda, Špaček, Stejskal.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.