Extraliga po šesti letech na Vinohradech: V hlavní roli ženy!

4. 9. 2013

Ženy A

2 minuty čtení

Vinohrady budou už v neděli svědkem prvního domácího duelu ženského týmu SKV v extralize. A nemohli jsme si na úvod přát lepšího soupeře. Přijede totiž suverén ženské florbalové scény!

Kromě toho, že diváci uvidí na ploše nováčka extraligy, který za poslední dva roky postoupil o dvě soutěže výš, a pražský Herbadent, jenž (byť pod jinými názvy) vybojoval rekordních sedm titulů v řadě, čeká na ně rovněž bohatý doprovodný program.

Hned v úvodu kapitánka úřadujících mistryň předá pohár pro vítěze ženské extraligy prezidentovi SKV Luďkovi Pokornému. Pohár Flora Florbal, který byl jako zbrusu nová trofej vyroben během loňské sezony, pak bude vystaven v prostorách hlediště tak, aby se s ním mohli diváci vyfotit.

„Chceme tím také vzdát úctu Herbadentu jako tahounovi ženského florbalu i reprezentace posledních let,“ řekl k netradičnímu úvodu zápasu Vilém Svoboda, sportovní ředitel klubu. Svěřenkyně Petra Jirgese a Jiřího Kysela to opravdu nebudou mít jednoduché. Proti nim totiž bude stát hned devět reprezentantek.

Nehledě na výsledek však v hledišti bude o zábavu postaráno. Přestávky totiž vyplní soutěž o věcné ceny. V hale bude navíc přítomen i propagační stánek organizačního štábu prosincového mistrovství světa žen. 

Úplnou novinkou je nové občerstvení. Bufet U Kníra střídá stánek z dílny restaurace U Vejdů, dlouhodobého spojence vinohradského florbalu. Nové občerstvení tak nyní najdete na ochozu za jednou z branek.

Hned na úvod před námi stojí velká výzva. Rekordem základní části ženské extraligy je zápas z loňské sezony mezi Židenicemi a Elite, který zhlédlo 232 diváků. Vy nám můžete pomoci tuto metu překonat tím, že v neděli na Vinohrady dorazíte a budete se bavit, a to nejen florbalem!

Neděle 8. září, 18:00:

TJ SKV - Herbadent SJM Praha 11

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.