Shrnutí víkendu: Mužské céčko bralo na domácí půdě šest bodů!

7. 2. 2023

Klub

3 minuty čtení

Céčko o víkendu zaválelo! Martin Zima a spol. nejprve otočili utkání s Futurem a vyhráli 7:4. Ve druhém zápase pak porazili oslabené Kobylisy i přes rozpačitý průběh 6:3. Celtics zapsali důležitých šest bodů do tabulky a posunuli se na skvělou čtvrtou příčku regionální ligy. To ženskému áčku a mužské Benfice se bohužel tolik nevedlo.

Ladies zamířily do Plzně, aby zde poměřily síly se Slavií. Sokolkám nevyšla hlavně první půlka zápasu. Ve 30. minutě prohrávaly už 1:5. Stíhací jízda začala pořádně až ve třetí třetíně a v 51. minutě srovnala Natálie Jirková na 6:6. Bohužel pro SKV, Slavia se ještě zmohla na jeden úder a zvítězila 7:6.

„Těžko můžeme vyhrát zápas, když jsme větší část zápasu horším týmem a ještě neproměníme obrovské množství šancí. Za to ve třetí třetině to byl od nás velký fičák. Každopádně sezona se hodnotí v play off, kde to bude o úplně něčem jiném,“ ohlédl se za porážkou trenér ženského A týmu Jan Skála.

Podobně se zápas vyvíjel také pro mužskou Benfiku. Ta sice nejprve vedla 2:0, jenže pak se hra sokolů sesypala a ve třetí části už to vypadalo na ručník. Vinohradští prohrávali před necelými třemi stovkami diváků v Kadani 4:8. Jenže také v jejich případě přišel drtivý finiš.

V přesilovce snížil junior Miroslav Řehák, pak se prosadil Petr Blažej, z dálky vystřelil Jakub Záň a srovnání na 8:8 přinesl z využitého brejku Viktor Vondra. Jenže SKV pak takticky nezvládlo závěr. Ve vlastní přesilovce se provinil faulem Štěpán Čuda, sokolové tak nejenže nevyužili početní výhodu, museli zároveň do čtyř.

Kadaňští se naopak činili a minutu a půl před koncem rozhodli o své výhře. Do konce divize A zbývají už jen tři zápasy, pokud chce SKV tabulku ovládnout, nesmí ve zbývajících duelech zaváhat.

SHRNUTÍ VÍKENDU:

Ženy A:
FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň - TJ SKV 7:6

Muži B:
FBC DDM Kati Kadaň - TJ SKV 9:8

Muži C:
TJ SKV - SSK Future Barrandov 7:4
TJ SKV - Florbal TJ Kobylisy B 6:3

Muži D:
TJ SKV - FK Spartak Praha 5:3
TJ SKV - FbK Neveklov 3:1

Dorostenky:
TJ SKV - Wizards DDM SO Praha 10 1:4
TJ SKV - Prague Tigers Nehvizdy 6:0

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.