Jan Pinkas: Máme vše ve vlastních rukou

9. 2. 2023

Muži A

3 minuty čtení

V pátek čeká sokoly důležitý zápas na půdě Pardubic. A pak se svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka vydají do Ostravy, aby tam poměřili síly s Vítkovicemi. Poslední čtyři zápasy základní části rozhodnou o tom, jestli se Vinohradští vydají do boje v play down nebo v play off.

O posledním víkendu nebyl na programu žádný zápas. Poslední utkání sehráli sokolové v Liberci, kde zvítězili 9:6. Pak následovala reprezentační přestávka. „Pauzu jsme využili k přípravě na vrchol základní části jak po fyzické stránce, tak po herní stránce, konkrétně pilováním určitých herních situací, které nám v posledních zápasech dělaly problémy,“ ohlédl se za uplynulým obdobím útočník SKV Jan Pinkas.

Vinohrady se aktuálně nacházejí na desáté příčce tabulky. Díky lepšímu skóre jsou před Českou Lípou a o jediný bod zaostávají za devátým Libercem. „Před posledními čtyřmi zápasy je před námi jasný cíl, a tím je samozřejmě vyhnout se play down. Vzhledem k aktuálnímu postavení v tabulce máme vše víceméně ve vlastních rukou. Věřím, že pro postup do play off uděláme vše, co je v našich silách,“ slibuje mladý forvard.

Páteční soupeř SKV se nachází na předposlední příčce se ziskem 15 bodů. První vzájemný duel ovládli sokolové na domácí půdě 7:5. „Do pátečního zápasu určitě půjdeme s naší hrou, která nám vycházela v posledních utkáních, a když se vyvarujeme nějakému hernímu výpadku jako v předešlém zápase s Pardubicemi, kdy jsme během čtyř minut dostali soupeře do hry, tak můžeme pomýšlet na úspěšný zápas,“ řekl Pinkas k pátečnímu střetnutí na východě Čech.

Po pátečním střetnutí se Vinohradští v neděli vydají na hřiště sedminásobného mistra. Vítkovice jsou na druhé příčce tabulky a do duelu půjdou v roli favorita. „V neděli nás bude čekat úplně odlišný zápas než v pátek, ale určitě do něj půjdeme s tím odehrát z naší strany to nejlepší a pokusit se Vítkovice obrat o body, které by nám pomohly v boji o play off,“ dodal Pinkas na závěr. V pátek se hraje od 20 hodin večer, v neděli od 18 hodin.

23. kolo Livesport Superligy:

10. 2., 20:00 Sokoli Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady
SH Dašická Pardubice | MATCH CENTER

24. kolo Livesport Superligy:

12. 2., 18:00 1. SC TEMPISH Vítkovice - TJ Sokol Královské Vinohrady
SC Dubina Ostrava | MATCH CENTER

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.