Poslední domácí zápas v základní části! SKV se v derby střetne s Black Angels

17. 2. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Poslední domácí zápas v základní části Livesport Superligy sehrají sokolové proti Black Angels. A půjde o velice důležitý duel. SKV totiž stále usiluje o postup do play off. A právě derby s anděly může hodně napovědět o úspěchu či neúspěchu. Utkání 25. kola je na programu v neděli od 17 hodin. Všichni příznivci jsou do hlediště Rieger arény srdečně zváni!

Sokoly může mrzet, že z posledního víkendu nevytěžili výsledkově víc. V Pardubicích totiž po špatné první třetině předvedli skvělou otočku a v průběhu třetí části vedli 5:3. Jenže o nadějný náskok během posledních dvou minut přišli a nakonec padli po nájezdech 5:6. V neděli se jim na půdě silných Vítkovic nedařilo a prohráli 2:10. To vše v kombinaci s překvapivou výhrou Liberce nad Chodovem v pondělní dohrávce 24. kola znamená, že závěr soutěže bude velmi napínavý.

SKV má aktuálně na svém kontě 23 bodů a je na desáté příčce, tedy na poslední pozici, která zaručuje postup do předkola play off. Liberec má po pondělku 25 bodů a je devátý. Jedenáctá Česká Lípa má o bod méně než SKV. První krok k úspěšnému závěru základní části musejí Vinohradští udělat v neděli, kdy v Rieger aréně hostí Black Angels, sedmý tým superligové tabulky. Andělé už mají postup do předkola play off jistý. Výš se vyšplhat nemohou, naopak je ještě ze sedmé pozice může sesadit Ostrava. Také svěřenci kouče Janečka tak mají o co hrát.

Jejich ofenzivu jako tradičně táhne Jakub Boček. V sezoně už ve 23 zápasech nasbíral 40 kanadských bodů. O dva body méně nastřádal Matouš Burian a 37 bodů má na svém kontě Jakub Renčín, bývalý hráč SKV. Black Angels se museli v létě před sezonou vypořádat s velkou ztrátou. Do Tatranu totiž přestoupil talentovaný Tomáš Hanák. Jeho bratr Radek tak zůstal bez svého stěžejního parťáka z lajny. Andělé mají šestou nejlepší ofenzivu v lize, naopak co se defenzivy týče, jsou na tom hůře než SKV (156 vs. 166 obdržených branek).

Vinohrady se v posledních zápasech mohly spolehnout na gólovou produkci bratrů Gärtnerových, kterým v Pardubicích vyšel zápas společně s Matějem Horákem. A své by si proti Black Angels určitě rád řekl také lídr týmového bodování Vojtěch Klápa (25+10). A fanoušci SKV by se nezlobili, kdyby se přidali i další opory. Nedělní duel je na programu od 17 hodin ve vinohradské sokolovně. Vstupenky na místě budou stát 70 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 50 Kč. Děti do 18 let platí 50 Kč, v předprodeji 35 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP a členové SKV mají vstup zdarma. SKV = Společně K Vítězství!

25. kolo Livesport Superligy:

19. 2., 17:00 TJ SKV - Black Angels
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.