Ženy čeká na hřišti Olomouce premiéra v extralize

6. 9. 2013

Ženy A

3 minuty čtení

Ženský tým Vinohrad dnes vyráží ke svému prvnímu extraligovému střetnutí. Soupeřem SKV bude Olomouc.

Vinohrady zažily za poslední dvě sezony dva postupy, a proto si nyní můžou okusit i nejvyšší tuzemskou soutěž. Na úvod SKV vyzve Olomouc, neboli osmý tým posledního extraligového ročníku. Zápas se uskuteční dnes od 18 hodin v olomoucké Čajka Aréně.
 
K prvnímu utkání vzhlíží i hráčka, která Vinohrady do nejvyšší soutěže přivedla jako kapitánka. „Myslím, že to hlavní, co od prvních kol očekáváme, je sbírání zkušeností. To, jak se popasujeme s rychlejším a tvrdším stylem hry, delšími třetinami a pro nás poměrně neznámými týmy,“ řekla Lenka Hrdinová před prvním zápasem.
 
Hrdinová už však pásku na levé ruce nosit nebude . Tyto povinnosti předala Kateřině Trunečkové. „Po dvou letech jsem kapitánskou pásku předala té nejpovolanější - perfektní hecířce Katce Trunečkové, která loni předvedla, že má sokolské srdíčko, když z Erasmu v Hamburku přijela na víkend, jelikož jsme hrály poměrně důležité zápasy,“ uveřejnila změnu na kapitánském můstku.
 
Vinohrady samozřejmě nejprve čeká důležitý úvodní zápas v Olomouci, hned o dva dny později však hráčky SKV nastoupí k domácímu utkání proti mistrovskému Herbadentu. A na utkání by měla dorazit solidní návštěva. „Náš poslední domácí zápas v loňské sezoně se hrál před 268 diváky a všechny jsme to pokládaly za nezapomenutelný zážitek,“ zmínila Hrdinová návštěvu, která přišla na baráž o extraligu.
 
Nervózní však vinohradské hráčky nebudou. Naopak, diváci je mohou popohnat vpřed. „Těžko se to popisuje, to se musí zažít. Diváci byli naším šestým hráčem, jejich podpora nás hnala za vítězstvím, ohromně jsme si ten zápas proti Brnu užily. Proto si myslím, že nějaká nervozita není na pořadu dne. Těšíme se a doufáme, že by mohl být náš loňský divácký rekord překonán,“ vyjádřila své přání na závěr.
 

1. kolo extraligy:

6. 9., 18:00: Tempish FBS Olomouc - TJ X3m Sokol Královské Vinohrady (Čajka Aréna)
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.