Ivan Pergler: Musíme být připraveni na vše

23. 2. 2023

Muži A

3 minuty čtení

V posledním utkání se sokolové prezentovali dobrým výkonem a Black Angels doma v derby zdolali 7:4. To otevřelo Vinohradským cestu k výhodnějšímu postavení v tabulce. Zda to bude stačit na play off, se ukáže až po posledním kole. V něm Vinohradští zamíří do Plzně, aby zde ve výjezdním utkání poměřili síly s dosud suverénním Tatranem. Před duelem 26. kola promluvil Ivan Pergler.

Sokolové se proti Black Angels rozjížděli pozvolna. „První třetina tohoto pro nás velmi důležitého zápasu byla celkem opatrná. Oba týmy měly nějaké šance, nicméně nikdo si nedokázal vytvořit velký náskok. Do druhé třetiny jsme šli zvýšit důraz kolem branky soupeře, začali jsme trestat chyby Black Angels a dostali se tak do vedení 4:2,“ ohlédl se mladý forvard za prvními dvěma třetinami pražského derby.

„Třetí třetina se trochu nesla v duchu celé naší sezony. Z dobrého náskoku, kdy jsme mohli přidat další branky a pak dohrát zápas v poklidu, jsme polevili v obraně a přišlo vyrovnání. Nicméně rychlá odpověď bratří Gärtnerů nám dala opět psychickou výhodu a zápas jsme nakonec dotáhli do vítězného konce,“ měl Pergler radost. Vinohrady duel ovládly 7:4 a v tabulce setrvaly na desáté příčce.

Sám Pergler k výhře dopomohl hattrickem a po Vojtěchu Klápovi je druhým nejlepším kanonýrem týmu. „Pro mě osobně to byl po dlouhé době lepší zápas. Cítil jsem se dobře už od začátku, dostával jsem se do dobrých příležitostí, nicméně až ve druhé třetině jsem konečně prolomil střelecké trápení. V zápase jsem nabyl velké sebevědomí, ale v některých situacích jsem až zbytečně chtěl všechno udělat sám místo toho, abych rozdal míček a spoluhráči na mě za to byli právem naštvaní. Bylo to ale díky nim, že jsem mohl vstřelit všechny své góly,“ vyzdvihl své parťáky.

Před posledním kolem jsou karty rozdány jasně. Vinohrady mají na svém kontě 26 bodů a hrají proti dosud neporaženému Tatranu, který bude chtít svou suverénní bilanci dotáhnout do konce. Jedenáctá Česká Lípa nasbírala o bod méně a na programu má domácí utkání s osmou Ostravou. „Samozřejmě víme, v jaké formě je momentálně Tatran, útočí na základní část bez ztráty bodu. Naším úkolem bude zápas oddřít a odjezdit na 110 procent. Na co to bude stačit, to se teprve uvidí,“ nevzdává situaci Pergler.

V případě neúspěchu s Tatranem tak sokolové nemají vše ve vlastních rukách a musejí doufat v zaváhání Českolipských. S nimi mají aspoň lepší vzájemnou bilanci. „Sami jsme se dostali do situace, jaká v tabulce momentálně je. Nadějný náskok v Pardubicích, který by nám momentálně zajistil účast v předkole bez ohledu na výsledky České Lípy, jsme neudrželi a musíme být v hlavách připraveni, že můžeme hrát jak předkolo, tak i play down s Karlovými Vary,“ je si útočník s číslem 84 vědom. Nedělní zápas (stejně jako všechny ostatní duely 26. kola) je na programu od 17 hodin.

26. kolo Livesport Superligy:

26. 2., 17:00 Tatran Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady
MSH Plzeň Lokomotiva | MATCH CENTER

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.