Sokolové vstoupí do osmifinále play off! V neděli se bude hrát v Rieger aréně

2. 3. 2023

Muži A

3 minuty čtení

SKV podruhé ve své historii postoupilo do vyřazovací části Livesport Superligy. Před třemi roky se odehrály pouze dva zápasy čtvrtfinále na půdě Mladé Boleslavi, následné domácí odvety zhatil koronavirus. Až tuto neděli tak budou mít příznivci Vinohrad možnost zhlédnout svůj tým v play off v tradiční Rieger aréně. Hrát se bude od 17:00 a střetnutí naváže na sobotní bitvu v Ostravě.

Sokolové díky solidnímu finiši základní části (sedm bodů z posledních pěti zápasů) a také díky výsledkovému klopýtání České Lípy udrželi kýženou desátou příčku. Ta jim zajistila postup do osmifinále superligového play off. V něm poměří síly s ostravským FBC, sedmým celkem základní části. Ostrava nasbírala v 26 duelech 37 bodů (o 11 více než Sokol). Ostravané se po špatném začátku sezony zvedli a zaznamenali několik dobrých výsledků. Mladé Boleslavi vzali bod za remízu po základní hrací době, dokázali vyhrát na Spartě nebo na půdě Black Angels. Co se vzájemných střetnutí v aktuálním ročníku týče, FBC vyhrálo oba.

Mužstvo táhne Marek Bräuer, který v roce 2021 přišel od rivala z Vítkovic. V základní části posbíral 48 bodů (34+14). O šest bodů méně měl další šikovný hráč Lukáš Pešat. Ostravané se stále v brance spoléhají na velezkušeného Jana Bindera, který si prošel i angažmá v zahraničí. V sezoně nastoupil do 21 zápasů a byl jasnou jedničkou týmu. Záda mu kryje 26letý Jan Klinka. FBC má kromě zmíněných hráčů i další členy kádru, na které si musejí dát sokolové pozor. Například slovenský reprezentant Ladislav Gál nebo talentovaný forvard Daniel Chatrný.

Vinohradští trenéři budou doufat, že forma vydrží klíčovým hráčům. V základní části tým táhli svými výkony bratři Gärtnerové, kanonýr Vojtěch Klápa nebo Ondřej Plíhal. Série odstartuje v Ostravě v sobotu v 15:30. V neděli je na programu odveta od 17 hodin v Rieger aréně. Hraje se na dva vítězné zápasy. Počítat se bude každý hlas, který požene sokoly vpřed! Vstupenky na místě budou stát 70 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 50 Kč. Děti do 18 let platí 50 Kč, v předprodeji 35 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP a členové SKV mají vstup zdarma. SKV = Společně K Vítězství!

1. zápas osmifinále play off Livesport Superligy:

4. 3., 15:30 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - TJ SKV
ČPP Aréna Ostrava | MATCH CENTER

2. zápas osmifinále play off Livesport Superligy:

5. 3., 17:00 TJ SKV - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.