Krásný obrat a vyrovnání série! Osmifinále mezi SKV a Ostravou rozhodne 3. zápas

6. 3. 2023

Muži A

5 minut čtení

Za nepříznivého stavu 2:5 už visel osud SKV v play off Livesport Superligy na vlásku. Jenže sokolové se dokázali do utkání s Ostravou vrátit, druhé osmifinále ovládli 7:6 a srovnali stav zápasů na 1:1. Rozhodnutí padne v úterý na východě republiky. Zápas přímým přenosem odvysílá ČT sport!

Sokolové v Ostravě vedli jako první! V 16. minutě natáhl ke střele z výběhu Štěpán Švejda a poslal hosty do vedení. Ostravané dokázali duel otočit dvěma góly z velkého brankoviště. V polovině duelu srovnal v přesilovce Jan Procházka a přestřelka pokračovala. Také domácí se následně prosadili v početní převaze a podruhé šli do jednogólového trháku. Za SKV v úvodu třetí části srovnal pohotovým pokusem Daniel Gärtner.

Zápas se lámal posléze. Ztrátu míčku na útočné polovině potrestali hráči FBC bleskovým protiútokem, na jehož konci byl úšpěšný Ladislav Gál. Po něm předvedl gólovou paráda Lukáš Pobořil a poslal FBC poprvé v utkání do dvougólového vedení. Vinohradští už poté pouze snížili, když se po střele z první mohl radovat Ivan Pergler. I přes závěrečnou snahu už se hostům vyrovnat nepodařilo. Ostrava zvítězila 5:4 a ujala se vedení v osmifinálové sérii.

„Čekali jsme těžké utkání plné osobních soubojů, což se potvrdilo. Souboje jsme většinou zvládali. Co mě však mrzí, je neproměňování našich šancí, kterých jsme si především v první třetině vytvořilo hodně. A pak naše chyby v našem předbrankovém prostoru, které rozhodly o celém utkání,“ podělil se kouč Jan Kapucián o hodnocení prvního osmifinálového střetnutí. „Proměňování šancí a nedůraz v brankovišti nás stály tento zápas,“ vyjádřil se jasně nejlepší hráč na straně SKV Lukáš Trojáček.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 17. Bräuer (Pešat), 22. Herblich (Daniš), 38. Pešat (Bräuer), 46. Gál (Herblich), 53. Pobořil – 16. Švejda (Trojáček), 30. Ja. Procházka (O. Stuchlík), 44. D. Gärtner (Pergler), 58. Pergler (D. Gärtner). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 85.

Sestava SKV: Křepelka - Čuda, Hartman (C), O. Stuchlík, Jiří Procházka, Trojáček, Jan Procházka, Kellermann - Horák, Kužel, Klápa - Pergler, D. Gärtner, T. Gärtner - Švejda, Pinkas, Hájek - Gregor. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.


Také v nedělním zápase otevřeli skóre sokolové a opět to byl Švejda. Ve zbytku úvodní dvacetiminutovky byli lepší Ostravané, kteří vsítili tři branky. Sokolové zůstali ve hře jen díky přesilovkové ráně Vojtěch Klápy. Také úvod prostředního dějství domácím nevyšel. Nejprve se v početní převaze prosadil Marek Bräuer a po něm zvýšil na 5:2 Martin Šulc. Se sokoly to v osmifinále play off nevypadalo dobře, přesto se dokázali zvednout.

Daniel Gärtner prošel ostravskou obranu, trochu se štěstím si narazil míček s Perglerem a snížil na 3:5. Pak uplatnil svůj důraz před ostravskou branku Radek Kužel a obstaral kontaktní branku. Stejný hráč pak ihned po úvodním buly ve třetí třetině využil nepozornosti hostujících beků a srovnal. Vinohradští byli na koni a využili toho. Dobře sehraná standardka rezultovala v gól Švejdy. A sedmou trefu přidal o chvíli později Pergler. Ostrava vrhla síly do útoku, snížila, ale lotyšský brankář Roberts Blumbergs už zbytek střel pochytal.

Sokolové vyhráli 7:6 a srovnali stav série na 1:1. „Už po cestě z Ostravy jsme se na druhé utkání psychicky připravovali. Podle mě rozhodlo nastavení v hlavě, protože co se dovedností nebo taktiky týče, jsou na tom týmy prakticky stejně. Důležité bude zregenerovat a připravit se na delší cestu. Očekávám podobný průběh jako v prvních dvou zápasech, takže hodně osobních soubojů a soubojů před brankovištěm,“ dodal Jan Kapucián po výhře Vinohrad. Rozhodující třetí duel osmifinálové série je na programu v úterý od 17 hodin, zápas bude možné zhlédnout na ČT sport.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:6 (2:3, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Švejda, 19. Klápa (Hartman), 34. D. Gärtner (Pergler), 38. Kužel (Plíhal), 41. Kužel, 47. Švejda (Klápa), 52. Pergler (Plíhal) – 8. Chatrný (Jakubec), 14. Pobořil (Košarišťan), 20. Bräuer (Košarišťan), 24. Bräuer (Pešat), 30. Šulc (Barabáš), 57. Bräuer (Šubert). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 180.

Sestava SKV: Blumbergs - Trojáček, Jan Procházka, O. Stuchlík, Jiří Procházka, Čuda, Hartman (C), Kellermann - Švejda, Pinkas, Hájek - Pergler, D. Gärtner, T. Gärtner - Horák, Kužel, Klápa - Gregor, Plíhal. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.


3. utkání osmifinále play off Livesport Superligy:

7. 3., 17:00 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - TJ SKV
ČPP Aréna Ostrava | MATCH CENTER | ČT SPORT

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.