Jan Pinkas po postupu: Jsem rád, že jsem týmu pomohl

11. 3. 2023

Muži A

3 minuty čtení

V úterý v Ostravě vybojovali rozhodující vítězství, a tak si teď sokolové zahrají čtvrtfinále play off proti velkému favoritovi střešovickému Tatranu. Série odstartuje už v sobotu. Jak se na ní Vinohradští připravují a co stálo za postupem SKV přes ostravské FBC přiblížil útočník a hrdina úterního duelu Jan Pinkas.

Sokolové náročný osmifinálový program zvládli. Klíčová byla hlavně příprava na rozhodující třetí duel, který se uskutečnil v úterý na východě republiky. „Není jednoduché hrát během čtyř dnů tři zápasy, z toho dva až v Ostravě, proto jsme se v pondělí snažili zapracovat pouze na nějakých herních situacích, které nám pomohly v úterním utkání,“ přiznal útočník SKV Jan Pinkas.

Vinohradští nejprve v Ostravě těsně padli, v neděli pak na prohru dokázali zareagovat a po famózním obratu zvítězili 7:6. V rozhodujícím střetnutí opět předvedli obrat a nakonec v závěru udrželi těsně vedení. „Myslím, že sérii nerozhodovalo, kdo je na tom lépe herně, ale kdo do zápasu šel s větší chutí a nasazením. A to se nám až na pár výpadků během série povedlo. Proto jsme to i s dávkou štěstí zvládli,“ ohlédl se za průběhem osmifinále Pinkas.

Sám v utkání vsítil důležitý gól na 3:1 a ještě předtím asistoval u trefy Ivana Perglera. „Asi to byl můj nejlepší zápas v sezoně, minimálně co se mého bodového příspěvku týče. Nejen v tomto utkání, ale v cele sérii jsem se cítil dobře. Poté, co jsem v sezoně neměl některé zápasy úplně povedené, jsem rád, že jsem mohl pomoci týmu k postupu,“ těšilo odchovance vinohradského florbalu, který letos nastupuje také na střídavý start za Králův Dvůr v národní lize.

Vinohrady se teď utkají se suverénem základní části. „Na konkrétní přípravu na Tatran kvůli úternímu zápasu nemáme moc času. Nejdůležitější bude dobře zregenerovat a doléčit šrámy po náročné sérii s Ostravou. A co se týče našich cílů, samozřejmě víme, jaká síla proti nám stojí, ale to určitě neznamená, že darujeme Tatranu jednoduchou výhru 4:0,“ odmítl odevzdanost svého týmu. V sobotu i v neděli se bude hrát od 17 hodin a oba duely se uskuteční ve Sportovním centru Řepy.

Program čtvrtfinále Livesport Superligy:

11. 3., 17:00 Tatran Střešovice - TJ SKV
Sportovní centrum Řepy | MATCH CENTER

12. 3., 17:00 Tatran Střešovice - TJ SKV
Sportovní centrum Řepy | MATCH CENTER

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.