Nabitý play off víkend v Rieger aréně: Boys proti Tatranu, Ladies proti Tigers

17. 3. 2023

Klub

5 minut čtení

Máme před sebou hodně nabitý víkend! Vinohrady se totiž pokusí v Rieger aréně prodloužit sérii proti vítězi základní části Livesport Superligy. V sobotu večer před kamerami ČT a v neděli podvečer budou hostit Tatran Střešovice. Série se na Prahu 2 přesouvá za stavu 2:0 pro Střešovické. V neděli se po zápase mužů představí na domácí půdě také Ladies. Ve druhém střetnutí čtvrtfinálové série 1. ligy žen přivítají Prague Tigers Nehvizdy.

Poprvé v klubové historii si sokolové zahrají čtvrtfinále play off Livesport Superligy na domácí půdě. Proti šestnáctinásobnému mistrovi České republiky Tatranu Střešovice se budou snažit o zisk prvního bodu. Před týdnem favorita zaskočili v prvním utkání, ve kterém vedli 1:0 a 2:1, bohužel však inkasovali vyrovnávací gól tři vteřiny před první sirénou. Na konci druhé části se Tatran nakopl a nakonec zvítězil 6:2.

Ve druhém střetnutí série už Střešovičtí dominovali, naopak svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka nestíhali v obraně a padli 1:10. „Rozhodně si jdeme pro vítězství a pořádně to Tatranu znepříjemníme. Ještě se uvidí, jestli si na ně připravíme zase něco speciálního. Důležité bude opět vydržet fyzicky, dostat do sebe atmosféru, která bude v hale a rvát se do posledního hvizdu,“ slibuje boj o každý míček útočník Ivan Pergler.

Tatran bude opět spoléhat na útočné schopnosti své první lajny, která v úvodním duelu zařídila všechny góly a v neděli pak přidala další tři. Sobotní střet je na programu od 20:15 a vysílat ho bude ČT sport. V neděli se bude hrát od 17:15. Obě utkání se uskuteční v Rieger aréně. Počítat se bude každý hlas, který požene sokoly vpřed!

Vstupenky na místě budou stát 70 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 50 Kč. Děti do 18 let platí 50 Kč, v předprodeji 35 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP a členové SKV mají vstup zdarma.

Ladies rozehrají čtvrtfinále

Díky solidnímu finiši základní části obsadily Ladies třetí příčku v tabulce a do play off šly z dobré pozice. V úvodním kole play off si pak poradily s houževnatou Kutnou Horou. Zatímco první zápas měly poměrně pod kontrolou a po výhře 5:2 zadělaly na postup, v odvetě se hodně nadřely. Na hřišti Kutné Hory prohrávaly v průběhu druhé části 1:3 a ještě po čtyřiceti minutách to bylo 3:4.

Ve třetím dějství ovšem přišel skvělý obrat a výhra 8:4 znamenala postup mezi osm nejlepších týmů 1. ligy. V dalším kole se teď Vinohrady střetnou s Prague Tigers. Bilance vzájemných soubojů ze základní části je vyrovnaná, pokaždé triumfoval hostující celek. Na Vinohradech se tygřice radovaly z výhry 5:1. V Nehvizdech jim ale porážku sokolky oplatily a vyhrály v dramatické podívané 4:3.

Ofenzivu SKV v základní části i v play off táhne kapitánka Aneta Nigrinová. V dlouhodobé fázi soutěže excelovala Eliška Reischlová, která nasbírala úctyhodných 63 bodů a i teď se bude na její útočný um spoléhat. V týmu soupeře najdeme zajímavá jména. Například Nikolu Bursovou a Nikolu Hamerníkovou, které mají vinohradskou minulost. Hlavně první jmenovaná strávila na Vinohradech několik extraligových sezon.

Vedle toho se Tigers opírají o Dominiku Steinbachovou, bývalou extraligovou hráčku. Sok Vinohrad v 1. kole play off vyřadil bez problémů Nové Strašecí, a to po vysokých výhrách 11:1 a 10:4. Bitva o Prahu v 1. lize žen je tady. Kdo si vyslouží postup do semifinále a tím i šanci zabojovat o Extraligu žen? Všichni příznivci jsou i na zápas Ladies srdečně zváni do ochozů Rieger arény.

Program čtvrtfinále Livesport Superligy:

18. 3., 20:15 TJ SKV - Tatran Střešovice
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

19. 3., 17:15 TJ SKV - Tatran Střešovice
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Program čtvrtfinále 1. ligy žen:

18. 3., 14:00 Prague Tigers Nehvizdy - TJ SKV
SH ZŠ Nehvizdy | MATCH CENTER

19. 3., 20:00 TJ SKV - Prague Tigers Nehvizdy
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.