Pavel Hájek: Ukázali jsme, že se s námi musí počítat!

23. 3. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Jeho forma postupem času gradovala a ve čtvrtfinále proti Tatranu vyvrcholila pěknou asistencí ve třetím duelu a brankou ve čtvrtém měření sil. Pavel Hájek se vypracoval v jednoho z členů základní sestavy a v posezónním hodnocení se ohlíží za tím, jakou práci on a jeho spoluhráči v uplynulém ročníku odvedli.

Za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy sokolové vstupovali do druhého hracího víkendu, který hostila Rieger aréna. V obou dvou domácích střetnutích od začátku dotahovali ztrátu a podařilo se jim proti velkému favoritovi předvést solidní pasáž hry, během níž snížili soupeřův náskok. „Stejně jako v cele sérii Tatran herně i výsledkově dominoval. My se snažili udržet co nejdelší dobu vyrovnaný nebo alespoň těsný výsledek, což se nám moc nevedlo. I když se nám pak podařilo dat nějaké kontaktní goly, tak Tatran znovu odskočil a tím si zapasy pojistil,“ řekl odchovanec SKV Pavel Hájek k domácím zápasům.

Jenže ani solidní úseky hry proti vítězi základní části a hegemonovi letošní sezony nestačily. Tatran vyhrál 8:3 a 8:2 a celou sérii ovládl v nejkratší možné době. Přesto však někteří škarohlídi věštili Vinohradům větší gólové příděli. V tomto ohledu Hájek a spol. chtěli všem ukážat, že takoví outsideři nejsou. „Myslím, že jsme předvedli solidní výkon proti největšímu favoritovi na titul a nemáme se za co stydět,“ přiznal mladý forvard úpřímně.

Podle Hájka jsou Střešovice jednoznačně největším adeptem na mistrovskou trofej. V čem tkví jejich největší síla? „Určitě ve hře na míčku a v pohybu bez něj. Jak jsem již řekl, podle mě je to největší favorit na titul,“ podělil se o svou předpověď na vývoj play off.

V průběhu základní části rostl čas, který Hájek strávil na hřišti. Trenér Jan Kapucián se nebál sázet na něj stejně jako na další odchovance Vojtěcha Mácu či Jana Pinkase. „Ta porce minut byla způsobena z velké části tím, že jsme měli hodně zraněných centrů,“ pronesl skromně. „Jinak jsem samozřejmě za prostor na hřišti moc rad, zejména v play off a proti takovému soupeři,“ dodal 22letý útočník. Byla to jeho nejlepší sezona v dosavadní kariéře? „Z osobního hlediska si nejsem úplně jistý, každopádně z týmového určitě. V týmu byla po celou dobu výborná atmosféra a ukázali jsme, že se s námi musí počítat,“ uzavřel svou výpověď.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.