Víkendový turnaj v České Lípě: 4 týmy, 2 poháry, stoprocentně skvělá banda!

6. 6. 2023

Klub

3 minuty čtení

Takovým titulkem by se dal stručně a výstižně shrnout víkendový turnaj v České Lípě. Jak to začalo?

V pátek jsem se všichni sešli u haly a autobusem vyrazili směr Česká Lípa. Jako první nastoupili k zápasu naši nejmenší a po krátkém oťukání povrchu zimního stadionu jsme rozjeli střeleckou přehlídku, kterou jsme překvapili i kluky ze starších žáků, již nás přišli podpořit před svým zápasem.

Poté se už rozběhl kolotoč zápasů, a tak jsme buď hráli nebo se navzájem podporovali. Celý turnaj se odehrával na dvou nedaleko sobě vzdálených halách a v každé byla dvě hřiště.  Leckdy to tedy bylo pro fandící dost náročné, to když na každém hřišti či hale hrál jeden z našich týmů.

Sobotní kolotoč zápasů se točil velmi rychle a našim týmům se dařilo. V neděli se pak pokračovalo. Vítězné tažení obou týmů starších žáků ukončil až vzájemný zapas v semifinále. Ve spoustě momentech to na hale vypadalo jako na poli se slunečnicemi. Žlutá barva svítila na obou hřistích a mezi tím poletovali další žluťáskové, kteří nevěděli kterému SKV tymu fandit dřív.

Elévům se po sobotních vitězstvích stal osudný nedělní duel ve čtvrtfinále. Bylo z toho tedy umístění na pěkném pátém až osmém místě. A pro kluky dobrá zkušenost. Přípravka si také vzala ponaučení z jediné sobotní prohry z Jabloncem (1:2) a při druhém vzájemném utkání si vítězství nenechali vzít (3:2). Nakonec z toho bylo krásné druhé misto, o kterém rozhodl nakonec až brankový rozdíl.

A tak jsme přebrali krásný pohár a letěli honem fandit na zimák, kde hráli oba týmy stržů závěrečné zápasy turnaje. A i když se kluci snažili a my je povzbuzovali, co nám síly stačily, nakonec z toho první místo nebylo. Na zpáteční cestě domů nám dělali společnost dva poháry za dvě skvělá druhá místa.

Co říci na závěr? Že díky patří rodičům, co nás podpořili, a taky Davidovi za fotky. Celý turnaj se nesl ve skvělé žlutočerné přátelské podpoře kdy z malých hráčů padaly věty „ty brďo, to je hustý, co s tou florbalkou  umí, myslíš ze to budeme umět taky?“ a „myslíš, že za nimi můžeme přijít na trénink, aby nám to ukázali?“. A z velkých hráčů pak „ježíš ten je roztomilej, oni jsou skvělý, jak mu to pořád nahrávají, aby si dal taky gól“.

Bylo velkou radostí sledovat jak ti nejmenší, tak už i ti odrostlí habáni tvoří jeden skvělej tým.

Text: Lucka Šťastná
Foto: David Štěrba

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.