Ohlédnutí za Ostravskými hrami: Dorostenci sahali po medaili

7. 6. 2023

Klub

4 minuty čtení

Na konci května se dva vinohradské týmy zúčastnily Ostravských her. Dorostencům se dařilo. Ve skupině dvakrát vyhráli, následně přešli přes osmifinále i čtvrtfinále a narazili až v semifinálovém klání a následném duelu o bronz. Čtvrté místo je povzbuzením do další práce v letní přípravy. Druhým celkem na Ostravských hrách byli starší žáci, těm se ale výsledkově nedařilo.

„Turnaj v Ostravě hodnotíme určitě pozitivně, jelikož jsme ho pojali jako formu přípravy. Díky kvalitním výkonům v play off jsme se dostali na maximální počet zápasů, které jsme mohli odehrát. Samozřejmě nás mrzí, že jsme neurvali medaili, ale náš cíl leží v delším časovým horizontu. Věříme, že jsme se k němu tímto turnajem přiblížili,“ načal své hodnocení kouč dorostenců Marek Paštika.

Ve skupině sokolové porazili Uničov a Hodonín, prohráli pouze s MVIL Ostrava. V osmifinále na nájezdy přetlačili Troopers a ve čtvrtfinále vítěznou trefou před koncem vyřadili jeden z vítkovických týmů. Ten další na ně čekal v boji o postup do finále. „V semifinále jsme narazili na supersilný tým Vítkovic, který v této kategorii nemá moc konkurenci. Ale dokázali jsme si, že můžeme hrát i proti takovým soupeřům, když budeme kvalitně bránit a hrát sebevědomě s míčkem, což se v tomto zápase objevovalo díky stoprocentnímu nasazení všech hráčů,“ popsal semifinálové střetnutí.

Po prohře 1:7 následovala bitva o bronz. „Duel o třetí místo byl už pouze ukázkou naši kondiční (ne)připravenosti, na kterou jsme několikrát opakovaně dojeli v minulé sezoně v nejvyšší dorostenecké lize.  Z toho se musíme poučit a věřím, že po létě už se nám to nestane,“ byl Paštika kritický směrem k fyzické přípravenosti svých svěřenců. Celkově je ale dojem z klání pozitivní.

„Na turnaji jsme se potkali s týmy, které mají trochu jiný styl hry než většina celků v Praze a Středočeském kraji. Odnesli jsme si z toho pár modřin, ale ukázali, že když se hraje ve velké rychlosti, tak se fyzicky silnější soupeř nemůže pořádně dostat ke své hre. V play off kluci předvedli velký charakter. Zvládli jsme jeden zápas vyřazovací části na nájezdy a další gólem pár minut před koncem. Právě tato utkání nám pomůžou, co se tyče mentální síly týmu i v klíčových částech ligové sezony,“ vyzdvihl pozitiva Paštika.

Starším žákům se turnaj výsledkově nepovedl. Strži čtyřikrát odešli jako poražení a vypadli v 1. kole play off. „I tak si myslím, že se naše hra zápas od zápasu zlepšovala. Po prvním utkání jsme si s kluky řekli pár věcí, na které jsme se chtěli zaměřit a výrazně je během turnaje zlepšit. A to bez ohledu na to, jak zápas dopadne,“ ohlédl se za snažením starších žáků trenér Tomáš Martan.

„Jsem rád, že se to povedlo, což si i sami kluci po posledním duelu v play off vyhodnotili. V posledním zápase jsme asi podali nejlepší výkon na turnaji, ale bohužel soupeř byl nad naše síly. I přes nepříznivé výsledky bych turnaj zhodnotil spíše pozitivně. Hlavně díky tomu, že kluci nevzdali žádné utkání a za to jim děkuju. Myslím si, ze i taková zkušenost jim může do sezony rozhodně pomoc,“ dodal Martan.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.