Svěřence trenéra Pazdery čeká zápas s českou reprezentací!

14. 9. 2013

Muži A

5 minut čtení

Vinohrady se minulý víkend zúčastnily turnaje ve Weißenfelsu. Kouč Jan Pazdera se pustil do jeho hodnocení. A nyní navíc vyhlíží zítřejší přátelský zápas s českou reprezentací.

Mužský tým Vinohrad minulý týden absolvoval v rámci přípravy mezinárodní turnaj v německém Weißenfelsu. Na úvod Vinohradští obdrželi od domácího týmu debakl a prohráli s ním 1:9. I ve druhém utkání proti švédskému Ingelstadu přišla porážka, z výhry se sokolové mohli radovat až ve třetím duelu proti Kauferingu. Mimo to rovněž v sobotu večer sehráli přátelské utkání s Wernigerodem, ve kterém zvítězili 6:3.
 
Kouč Jan Pazdera byl kvalitou účastníků turnaje trochu překvapen. „Měl jsem lehké obavy z toho, že kvalita soupeřů nebude vysoká. Nicméně již v prvním utkání Weißenfels ukázal vysokou herní úroveň. Tým byl doplněn o zahraniční hráče z Finska či Švédska, kteří tým táhli. I po taktické stránce to pro mě bylo zajímavé, protože týmy předváděly odlišnou hru, na kterou jsme nebyli zvyklí a museli jsme na to reagovat. Z tohoto pohledu hodnotím turnaj v Německu jako pozitivní zkušenost,“ přiznal Pazdera, jaký pro něj měl turnaj v německém městě význam.
 
Na druhou stranu však šéfa vinohradské lavičky rozezlily výkony svých svěřenců. „Pak je tu však druhý pohled, a sice předvedený výkon jednotlivců, potažmo celého týmu. S tím jsem velice nespokojen. V průběhu celého turnaje jsme se dokázali dát dohromady až v posledním zápase proti Kauferingu, který jsme vyhráli 12:0. Pozitivní však nebyla jen vysoká výhra, ale i naše velká herní převaha. Poprvé jsem na naší straně viděl koncentraci a nasazení, na které jsem byl doposud zvyklý,“ vyzdvihl poslední závěrečný zápas turnaje, ve kterém Vinohradští s přehledem zvítězili a alespoň trochu napravili špatný dojem z úvodních dvou duelů.
 
Na turnaji tak nakonec Vinohrady obsadily druhé místo, a to i díky tomu, že triumfovaly ve všech třech penaltových rozstřelech.
 
První dvě střetnutí však Pražanům nevyšly. V sobotu večer si poprvé výsledkově spravili chuť v přátelském utkání s německým Wernigerodem, předvedená hra však znova nebyla uspokojující. „Naše výkony, i přes fakt, že jsme v sobotním přátelském utkání zvítězili, byly katastrofální. Hráči se nedokázali na zápasy dostatečně připravit. Možná určitou roli sehrály i dva pozdní příjezdy na zápasy, které byly dány špatnou organizací dopravy, ale to považuji za výmluvu. My jsme se totiž do hry nedokázali dostat během celých 60 minut. Individuální kvalita i spolupráce byly hodně špatné,“ kroutil hlavou Pazdera.
 
„Náš výkon byl korunován již v prvním utkání debaklem 1:9. Nechali jsme se od německého týmu skoro zesměšnit, protože to nebylo jen o tom, že by nám soupeř dával branky, ale místy nás i přehrával. Přesto jsem rád, že tato facka přišla ještě před začátkem sezony a ne až v jejím průběhu. Může to pro nás být poučení a můžeme se díky tomu i někam posunout, což se však zatím bohužel neděje. Já doufám, že si to hráči v nejbližší době uvědomí,“ doufá vinohradský trenér, který by do sezony rád vstoupil se sebejistým týmem.
 
Jan Pazdera nastínil i nejbližší program svého celku. Sokolové poměří síly s národním týmem! „Čeká nás přátelské utkání s českou reprezentací. Na rovinu říkám, že nebude důležitý výsledek, ať už to pro nás skončí pozitivně nebo negativně. Zásadní pro nás bude to, co v tomto zápase předvedeme. Od Czech Open jsme zatím nedokázali předvést naší kvalitu jak na trénincích, tak v přípravných zápasech. Před začátkem ligové sezony je pro nás tento zápas klíčový. Chceme, aby se nám vydařil, abychom se zase začali posouvat dopředu,“ uzavřel svou výpověď.
 
Vinohrady sehrají přípravné utkání s českou reprezentací od desíti hodin ve sportovní hale v Berouně. Zápas bude zpřístupněn i pro veřejnost!
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.