Švýcarská posila! Z Rychenbergu přichází Daniel Keller

20. 7. 2023

Muži A

2 minuty čtení

Útočník Daniel Keller se stane historicky prvním švýcarským hráčem v dresu SKV. 24letý forvard má na svém kontě za čtyři ročníky 103 startů ve švýcarské nejvyšší soutěži, při kterých zapsal 46 kanadských bodů. V červnu hráč Rychenbergu uspěl na testech a nyní se k týmu oficiálně připojí jako nová posila.

Jak se zajímavý přestup na trase Winterthur – Vinohrady uskutečnil? „Byl jsem v kontaktu s bývalým hráčem Rychenbergu Michalem Podhráským, který mě s SKV propojil. S trenéry a Jirkou Buchtou jsem pak absolvoval zajímavé rozhovory. V červnu jsem přijel na zkoušku a jen si potvrdil, že chci být součástí týmu,“ popsal Keller námluvy s vinohradským klubem.

Útočník s přezdívkou Bömbi v červnu uspěl na testech a minimálně na jednu sezonu se stane součástí žlutočerné rodiny. „Moje angažmá je domluveno na rok. Co dalšího pak přinese budoucnost, zatím nevím,“ přiznal švýcarský florbalista.

Nyní ho čeká zbytek letní přípravy, přátelské zápasy a v září start ostré sezony. „Už v červnu bylo vidět, že tým pracuje opravdu tvrdě. Myslím, že v tom budeme pokračovat, abychom se na začátku soutěže dostali do co nejlepší formy,“ nastínil svá očekávání ohledně letního tréninkového drilu.

V uplynulé sezoně se sokolům podařilo proplout do play off a nakonec i přejít přes ostravské FBC až do čtvrtfinále. Z nastavené laťky nikdo nebude chtít slevovat. „Mým prvním cílem je pomoci týmu na hřišti i mimo něj. Jako tým se budeme snažit uspět v každém jednotlivém zápase,“ řekl Keller s respektem.

Co Daniel čeká od Livesport Superligy? „Očekávám o něco více fyzicky náročný florbal než ve Švýcarsku, zároveň se také těším na vysokou úroveň hry. S českým florbalem však dosud nemám žádné osobní zkušenosti,“ dodal na závěr.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.