Hostování z Mladé Boleslavi: Sokoly posílí univerzál Ondřej Pužman

24. 7. 2023

Muži A

2 minuty čtení

Kádr SKV rozšíří před nacházejícím superligovým ročníkem 19letý univerzál Ondřej Pužman. Z Mladé Boleslavi přichází na roční hostování s opcí na následný přestup. V minulém ročníku byl kapitánem juniorského týmu a několik startů už nasbíral i za boleslavský A tým.

Ondřej Pužman se do Prahy přesouvá jednak kvůli florbalu a pak také kvůli studiu vysoké školy. „Prvotní myšlenka byla najít si angažmá v místě, kde budu studovat. To se povedlo, i když se to celé odehrávalo vlastně mimo mě. Zařídil mi to Štěpán Švejda, s nímž jsme se potkávali v mládeži v Bolce. To on se o mně zmínil. Poté jsem se spojil s vedením Vinohrad. Obě strany projevily zájem a pak zbývalo jen dosáhnout domluvy mezi kluby,“ popsal detaily svého přesunu.

Mladý florbalista schopný hrát v útoku i v obraně už se s mužstvem sžil a je součástí letní přípravy. „Tým mě mile překvapil. Už od začátku se zde cítím skvěle. Panuje přátelská atmosféra a kluci mě přijali velmi rychle. Letní příprava pro mě probíhá velmi odlišně. Hodně věcí dělám individuálně v Boleslavi, protože ještě nejsem přestěhovaný v Praze. Furt si zvykám trochu na nové prostředí a tréninkový plán, ale rozhodně si nemám na co stěžovat,“ přiznal Pužman.

V minulé sezoně dokráčel s boleslavskými juniory do čtvrtfinále play off. Tým vedl jako kapitán. V dospělé nejvyšší soutěži posbíral doposud tři starty, další čtyři zápasy pak přidal v českém poháru. „Osobní cíle se pro mě těžce odhadují, protože je do sezony daleko. Rád bych podával zodpovědné a konstantní výkony a vybojoval si místo v základní sestavě. S týmem bych si samozřejmě chtěl zahrát play off a dojít co nejdál, abychom mohli hrát co nejvíce kvalitních zápasů,“ přidal na závěr své přání.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.