Ze Sparty do SKV přestupuje Lukáš Mervart

2. 8. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Sokolové vítají ve svém kádru další posilu. Po Ondřeji Pužmanovi a Danielu Kellerovi rozšiřuje řady vinohradského klubu Lukáš Mervart, který přichází na přestup z pražské Sparty. Podobně jako v případě Ondřeje Pužmana se i tentokrát jedná o nadějného 19letého mladíka.

V uplynulém ročníku Mervart vyrostl v tahouna juniorského týmu Sparty. Jeho tým dokráčel až do semifinále vyřazovací části. „Minulá sezona pro mě byla poslední v juniorské kategorii, proto jsem se musel rozhodnout, jakým směrem se ve své florbalové kariéře vydám dál. S ohledem na své další studium jsem preferoval zůstat v Praze. Vždy jsem toužil hrát nejvyšší florbalovou soutěž, proto když se objevila příležitost si tento sen v SKV splnit, neváhal jsem,“ popisuje okolnosti, za kterých přestoupil do Rieger arény.

„SKV pro mě byla první volba. Vinohrady vnímám jako velmi slibný a pracovitý klub a moc se těším z toho, že za něj budu moct hrát,“ dodal na úvod. Lukáš Mervart. 19letého útočníka zdobí dobrá střela, fyzické parametry a skvělá pracovní morálka. To jsou vlastnosti, které by mohl skvěle upaltnit během svého vinohradského angažmá.

Jak už se stihl v mužstvu rozkoukat? „Kluci jsou moc fajn a díky nim i trenérům byl přechod do nového hladký. V týmu se cítím výborně, v šatně už jsem jako doma. Musím uznat, že letní příprava je poměrně fyzicky náročná, ale pokud chceme příští rok uspět, je to nezbytné. Makáme společně v posilovně, venku i na hřišti, k tomu máme i individuály. Líbí se mi, že nechybí přáteláky a teambuildingové aktivity. Od začátku letní přípravy jsme udělali velký kus práce a to ještě zdaleka nekončíme,“ ohlédl se za dosavadním průběhem letní dřiny.

„V nadcházející sezoně chci navázat na svůj výkon v juniorském play off. I přesto, že se bude jednat o můj první seniorský ročník, udělám vše pro to, abych byl pro tým přínosným hráčem. Budu i nadále pracovat na zakončení a osobních soubojích, čímž bych rád přispěl k upevnění pozice SKV mezi nejsilnějšími v tabulce. Jsem si jistý, že výkony, které tým předváděl minulý rok, zopakujeme a ještě posuneme o další krok. Chceme hrát play off a ukázat se v něm v nejlepším světle,“ přidal odhodlaně.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.