Czech Open 2023: U23 došla do čtvrtfinále

14. 8. 2023

Klub

4 minuty čtení

Vinohradský tým U23 dokráčel na Czech Open až do čtvrtfinále. Ve skupině obsadili Jan Pinkas a spol. druhé místo a hned v 1. kole je los bohužel svedl ke střetu s Benfikou. Vyrovnaný zápas rozsekla až poslední minuta a gól Martina Šolaji. Ten nastartoval svůj celek až k průniku mezi osm nejlepších celků turnaje. Ženy trofej letos neobhájily, když ve 2. kole play off padly s Libercem.

Hoši z U23 se rozjížděli pozvolna. Nejprve ve skupině porazili o gól v nervózním utkání švýcarského soupeře 2:1, následně prohráli s kvalitně obsazeným Novým Jičínem a na závěr skupiny potvrdili druhé místo výhrou 5:2. To Benfika podávala ve skupině přesvědčivější výsledky. Švýcarskému Glattalu nasázela 11 gólů, Příbrami dokonce ještě o jednu trefu víc. V pátek ráno ale sokolové nestačili na nahecovaný Třinec, a jak už bylo popsáno výše, pavouk je nesmyslně poslal na další vinohradský tým.

Ve vzájemném duelu Benfiky a U23 byli v úvodu lepší mladíci SKV, kteří svým tlakem dokázali rozhodit rozehrávku béčka. Ve druhé půli převzala iniciativu pro změnu Benfika a vytvořila si několik dobrých střeleckých příležitostí. Ani jedna se však neujala, a tak přišel trest. 49 vteřin před koncem se prosadil Martin Šolaja a poslal svůj tým do dalšího kola. Naopak pro béčko turnaj smolně skončil. Kluci z U23 se pak vyhecovali k pěkné jízdě vyřazovací fází.

V dalším kole narazili na starého známého soupeře ze skupiny Nový Jičín. I tentokrát sokolové skórovali v poslední minutě základní hrací doby. Na 2:2 srovnal 17 vteřin před sirénou Miroslav Řehák a v nájezdech rozhodl gól Františka Urbánka. Také o kolo později Vinohradští dotahovali. Tým Hluboké Mašůvky, za který nastoupili jinak hráči béčka Radovan Vnuk a Jakub Novák, vedl od 25. minuty 1:0. V předposlední minutě poslal zápas do dalších nájezdů lotyšský florbalista a čerstvá posila SKV Klavs Araks a v rozstřelu tentokráte rozsekl souboj Marek Hauptmann.

Stopku sokolům vystavil až finský výběr VKTP, za který válel Krister Savonen, dříve jeden z nejlepších hráčů na světě, jenž svou kariéru na vrcholné úrovni ukončil kvůli vracejícím se potížím způsobeným otřesem mozku. Finové zvítězili 4:2, cesta U23 turnajem přesto zaslouží velký obdiv. Na finském VKTP si pak následně vylámali zuby také hráči Legs Miserables. Celek složený ze současných či bývalých hráčů SKV obhajoval trofej, v semifinále však na Finy nestačil a prohrál 4:5 po samostatných nájezdech.

Dalším týmem, který obhajoval loňský triumf v kategorii Open, byly vinohradské ženy. Ladies základní skupinu zakončily s bilancí jedné výhry a dvou porážek. V úvodním kole play off porazily Slovenskou Ľupču 5:1, v nadcházejícím střetnutí si ovšem připsaly prohru s Libercem a zlato z roku 2022 neobhájily.

Ženy A - Open W F:

TJ SKV - Austrian Chaos Crew /AUT/ 7:0
TJ SKV - Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 2:3
TJ SKV - Landvetter Utveckling /SWE/ 0:2
TJ SKV - Fb Slovenská Ľupča /SVK/ 5:1
TJ SKV - Crazy Girls FBC Liberec 4:7

Muži B - Open M E:

SKV - Glattal Falcons /SUI/ 11:0
SKV - FbK 1996 Příbram 12:0
SKV - FBC Intevo Třinec 1:3
SKV - SKV U23 0:1

Muži U23 - Open M F:

SKV U23 - UHU St. Gallen /SUI/ 2:1
SKV U23 - Warriors Nový Jičín 2:3
SKV U23 - Czech Garbage 5:2
SKV U23 - SKV 1:0
SKV U23 - Warriors Nový Jičín 3:2 po sam. náj.
SKV U23 - TJ Sokol Hluboké Mašůvky 2:1 po sam. náj,
SKV U23 - VKTP /FIN/ 2:4

Legs Miserables - Open M P:

Legs Miserables - Captain Morgan /NED/ 5:3
Legs Miserables - IBK Lightning Ball 5:3
Legs Miserables - SBT IV /FIN/ 2:1
Legs Miserables - UHU St. Gallen /SUI/ 16:2
Legs Miserables - Baar United /SUI/ 5:2
Legs Miserables - Barracudas Slaný 4:1
Legs Miserables - Božkov International /LAT/ 5:3
Legs Miserables - VKTP /FIN/ 4:5 po sam. náj.

Torza Sorry - Open M G:

Torza Sorry - Red lions Frauenfeld /SUI/ 1:4
Torza Sorry - 1. FK Ostrava JIH 3:3
Torza Sorry - Florbal Klatovy 1:4
Torza Sorry - SCS Berlin /GER/ 2:3 po sam. náj.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.