Přestup z Panthers Praha: SKV přivedlo centra Jakuba Žišku

15. 8. 2023

Muži A

2 minuty čtení

Jakub Žiška se stal čtvrtou letní posilou Vinohrad! 21letý forvard přichází do SKV jako nejproduktivnější hráč Panthers z uplynulé sezony v národní lize. Levoruký centr tak rozhodně má předpoklady pro to, aby se prosadil i na Vinohradech.

V SKV to Jakub Žiška zkoušel už loni v létě, tehdy to ještě nevyšlo. Rozhovory o jeho přesunu do Vinohrad pak probíhaly i v průběhu minulého ročníku. „Přestup se vyvíjel poměrně postupně a dlouho, jelikož se jednalo už chvíli ke konci přestupního období minulé sezony, a to kvůli zranění některých hráčů z Vinohrad. Moc detailů a podrobností nevím, ale jsem moc rád, že konečně mohu být součástí klubu v této sezóně,“ popsal své dojmy z vývoje přesunu do Rieger arény.

„Těším se opravdu hodně, připravoval jsem se individuálně už i v průběhu minulé sezony na tento scénář a absolvoval celou letní přípravu na Vinohradech, věřím tedy, že z toho dokážu vytěžit maximum pro tým,“ věří 21letý útočník, který v uplynulém ročníku národní ligy zapsal 35 bodů v základní části a další tři v play off.

„Co se týče týmu, tak většinu kluků jsem už znal, protože jsem absolvoval přípravu na minulou sezonu a kolektiv je tu opravdu super. Letní příprava je pro mě z loňska také trochu známá a věděl jsem tedy přibližně, jak to může vypadat. Ještě však není konec a vždy je na čem pracovat dále,“ zůstává Žiška na konci letního drilu obezřetný.

Šikovný centr přichází do SKV po sezoně, kdy se Vinohradským podařilo dostat se do play off. Na takové mety budou chtít sokolové navázat i letos. „Osobní cíle si dávám takové, abych co nejvíce pomohl tím, co umím, a byl platným hráčem. Chci také nabrat nové zkušenosti a florbalově se co nejvíce posunout. Týmově bych určitě rád, abychom se probojovali co nejdál a věřím, že budeme hrát dobrý florbal,“ dodal Žiška na závěr.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.