Obránce Antonín Pražák posílil SKV

6. 9. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Z Národní ligy do Livesport Superligy. 17letý obránce Antonín Pražák přestoupil ze Sokola Rudná do Vinohrad! Věkem ještě junior rozšíří možnosti trenérů v obranných řadách. V uplynulé sezoně Pražák odehrál 49 utkání jak za juniorské, tak za dospělé týmy Rudné. Herní praxi by rád zužitkoval i po přesunu do SKV.

S nabídkou vyzkoušet si angažmá v SKV oslovil Pražáka sám kouč Jan Kapucián, což bylo pro vysokého beka překvapivé. „Je to vlastně docela vtipná historka. Byl jsem ve škole a o přestávce mi zavolalo neznámé číslo. Myslel jsem si, že to je jako obvykle nějaká reklama, takže to jen zvednu, řeknu, že nemám zájem a den půjde dál. Místo toho byl na druhém konci Kapi, který mi dal nabídku vyzkoušet si letní přípravu v SKV s A týmem,“ začal popisovat okolnosti svého přestupu do Rieger arény.

„Vůbec jsem neváhal a kývnul, protože to pro mě mohla být super zkušenost. Byl jsem na pár trénincích před letní přípravou, aby mě Kapi viděl v akci. Na konci dubna jsme si mohli podat ruce a naskočil jsem do letní přípravy,“ dopověděl příběh. Nyní už je oficiálně hráčem Vinohrad a vyhlíží superligovou sezonu. „Očekávám, že se florbalově hodně posunu a vyzraju jako hráč, protože v týmu je spoustu zkušených kluků, od kterých se mám hodně co učit,“ těší se na novou výzvu.

„Zároveň čekám, že i když máme hodně mladý tým, počínaje mnou, tak budeme hrát kvalitně a dosáhneme na podobný nebo lepší výsledek než v loňské sezoně. Letní příprava byla super. Ačkoliv to byla velká dřina, tak jsem si ji moc užil. Jsem rád, jak mě kluci vzali do party i přesto, že jsem v týmu nejmladší. Cítím se v šatně skvěle, máme dobrou atmosféru a jsme dobře připraveni na sezonu,“ věří Pražák.

V minulé sezoně byl jedním ze stěžejních hráčů Rudné, nyní bude muset na své pozici v mužstvu pracovat. „Do sezony jdu s cílem potvrdit pozici stabilní člena základní sestavy a postupně se propracovat do role klíčového obránce. Týmový cíl je play off. Bude to spousta práce a máme toho ještě hodně před sebou, ale věřím, že si to užijeme a hlavně to zvládneme,“ řekl na závěr.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.