Superligová sezona začíná! SKV se představí v Liberci a na Tatranu

7. 9. 2023

Muži A

8 minut čtení

Ostrý start čeká na svěřence trenérů Jana Kapuciána a Miroslava Purkrábka. V neděli večer načnou nový superligový ročník na hřišti FBC Liberec. O dva dny později se v pražském derby představí na půdě střešovického Tatranu. Vinohradští vstupují do sezony 2023/2024 s řadou nových tváří a s cílem zopakovat postup do vyřazovací fáze Livesport Superligy.

To však jistě nebude jednoduché. Vinohradští se na nový ročník chystají od května. „Příprava byla jako každý rok příliš krátká na to, abychom stihli všechno. Letos jsme viděli a pracovali s ještě větším počtem hráčů než vloni a zřejmě se nám ta práce vyplatila. Podařilo se nám do SKV přitáhnout mnoho mladých kluků, ve kterých vidíme velký potenciál a budoucnost pro klub. I když toho máme ještě hodně co trénovat a zlepšovat, věřím, že jsou kluci na úvodní zápasy superligy připravení, což nám potvrdil i turnaj v Německu, kde jsme ukázali zlepšení právě ve věcech, které jsme trénovali. I díky tomu jsme většinu soupeřů výrazně přestříleli,“ ohlédl se trenér Miroslav Purkrábek za letním drilem.

Vítězný Sparkassen cup!

Purkrábek rovněž zmínil nedávný přípravný turnaj v Německu, na kterém sokolové vyhráli tři zápasy po základní hrací době a po nájezdech porazili německého mistra UHC Weissenfels. To jim vyneslo obhajobu Sparkassencupu. Celkově na turnaji nasázeli do sítě soupeřů 30 branek a předvedli velký ofenzivní potenciál. Nutné je také zmínit srpnové přátelské utkání se švédským velikánem Pixbem, které skončilo vítězstvím „lišek“ 12:5. Pro SKV to ovšem byla skvělá konfrontace se špičkovým celkem.

TJ SKV - DJK Holzbüttgen 7:1
TJ SKV - Red Devils Wernigerode 12:4
TJ SKV - UHC Sparkasse Weissenfels 4:3 po náj.
TJ SKV - MFBC Leipzig 8:2


Řada změn a omlazení kádru

Realizační tým se musel přes léto vypořádat s řadou změn v kádru. Pouze v B týmu už budou nastupovat Jan Otta a Vojtěch Máca. Kariéru na nejvyšší úrovni se rozhodli uzavřít dlouhodobě klíčoví hráči a bývalí kapitáni Petr Hartman a Ondřej Stuchlík. Do Hradce Králové přestoupil kanonýr Lukáš Gregor. Zpět na sever republiky se vrátili Erich Kellermann a Radek Kužel. Kádr opět prošel výrazným omlazením. Obránci Antonínu Pražákovi z Rudné je pouze 17 let a věkem je ještě junior. Všem dalším posilám je kolem 20 let, z výčtu vybočuje pouze 24letý Daniel Keller, jenž přichází se zkušenostmi že švýcarské NLA. Zrak diváků se jistě bude upínat také na lotyšského juniorského reprezentant Klavse Arakse.

Příchody: Mikuláš Futschik (FBC Liberec), Lukáš Mervart (Sparta Praha), Antonín Pražák (Sokol Rudná), Ondřej Pužman (Mladá Boleslav), Klavs Araks (Talsu NSS Krauzers/Lotyšsko), Daniel Keller (HC Rychenberg Winterthur), Jakub Žiška (Panthers Praha).

Odchody: Jan Otta, Vojtěch Máca (B tým), Erich Kellermann (Florbal Chomutov), Radek Kužel (Florbal Ústí), Petr Hartman (Barracudas Slaný), Lukáš Gregor (FBC Hradec Králové), Ondřej Stuchlík (konec kariéry), Petr Blažej, Roberts Blumbergs.

„Rádi bychom došli v play off, co nejdál to půjde. V minulém ročníku jsme ochutnali jednu vyhranou sérii a letos bychom to rádi minimálně zopakovali. Hned na začátku nás čeká důležitý zápas v Liberci. Určitě nepůjde o snadného soupeře a čekáme, že nás důkladně prověří, ale vyhrát chceme v každém zápase. Z posledního duelu jsme odešli vítězně a nepochybujeme, že body povezeme domů i teď o víkendu. Určitě by to byla dobrá upoutávka na náš první domácí zápas za tři týdny proti Butchis,“ vytyčil Purkrábek krátkodobé i dlouhodobé cíle.


Nedělní střetnutí v Liberci začíná v 18:30. Online přenos můžete sledovat na webu Českého florblau. Živý video přenos najdete na nově vzniklé videoplatformě Českého florblau, kde vám sledování zápasu umožní koupě měsíčního (199 Kč) nebo celoročního (1799 Kč) předplatného. Severočeši v uplynulém ročníku skončili na deváté příčce základní části a v předkole play off vypadli s Black Angels. O dva dny později sokolové zavítají do Sportovního centra Řepy, kde vyzvou úřadujícího šampiona Tatran Střešovice. Poslední vzájemné duely se odehrály v rámci čtvrtfinále play off, které pozdější mistr ovládl 4:0.

1. kolo Livesport Superligy:

10. 9., 18:30 FBC Liberec - TJ Sokol Královské Vinohrady
SH Dukla Liberec | MATCH CENTER

2. kolo Livesport Superligy:

12. 9., 19:30 Tatran Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady
Sportovní centrum Řepy | MATCH CENTER

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.