Představení brankářské posily: ze severu dorazil Mikuláš Futschik

18. 9. 2023

Muži A

2 minuty čtení

Po odchodu brankáře Robertse Blumbergse bylo jasné, že SKV nutně potřebuje posílit brankářský post. K Aleši Křepelkovi se tak přidal Mikuláš Futschik, který přišel na přestup z FBC Liberec. 19letý gólman utvoří trojici právě s Křepelkou a s dalším mladíkem a odchovancem SKV Jiřím Trojanem.

Jak se jeho přesun ze severočeského klubu do Vinohrad zrodil? „Věděl jsem, že mě čeká studium v Praze. Tam vznikla první myšlenka, že si budu hledat i nový tým. Co se SKV týče, už nějakou dobu to pro mě byl sympatický celek. Následně jsme se zkontaktovali s Janem Kapuciánem, který mi dal šanci vybojovat si místo,“ popsal okolnosti přestupu.

Futschik už má za sebou první starty. Při nepovedeném utkání 1. kola naskočil na hřiště na posledních pět minut v Liberci, tedy v místě svého bývalého působiště. Následně se však jemu i celému mužstvu povedl duel na Tatranu, kde sokolové vybojovali nečekanou remízu po základní hrací době a padli až po prodloužení.

I díky tomu je Futschik na celý ročník natěšený. „Má očekávání jsou poměrně velká, přece jen to bude má první sezona v superlize, a proto chci, aby dopadla co nejlépe. Co se letní přípravy týče, byla pro mě dlouhá. Na druhou stranu jsem si ji s novým týmem velmi užil,“ ohlédl se za dřinou v letních měsících.

„Můj osobní cíl je konzistentně podávat kvalitní výkony a pomoct týmu na cestě za našimi cíli. Z týmového hlediska věřím, že minimálně navážeme na výkony loňského SKV a dostaneme se do play off,“ věří Futschik. Do dalšího zápasu, do kterého bude moci naskočit, se uskuteční v neděli 24. září v Karlových Varech.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.