Premiérový domácí zápas sezony obstará souboj s Butchis!

26. 9. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Poprvé od jarního čtvrtfinále play off se sokolové představí na domácí půdě. V Rieger aréně ve sváteční den přivítají nováčka Butchis. Pro oba týmy půjde o důležitý střet z hlediska zisku bodů i nabytí potřebného sebevědomí. Duel je na programu 28. září od 17:30.

Butchis jsou nováčkem Livesport Superligy, přičemž do nejvyšší soutěže postoupili hned ve svém prvním roce v 1. lize. Pozoruhodnou cestu tohoto pražského klubu ještě více podpořila víkendová výhra 7:6 po prodloužení na půdě silných Bohemians. Hattrickem zazářil Matyáš Kalina, tři body zapsal také Jakub Černý. Butchis tak zaskočili nedávného účastníka Poháru mistrů.

Na koho si bude muset dát vinohradská obrana pozor? Kromě výše zmíněných hráčů nesmíme opomenout Jakuba Pechu. Vinohradského odchovance, který v SKV prošel mládeží a dlouhá léta hrál za áčko a Benfiku, v níž zanechal nesmazatelnou stopu. V aktuálním ročníku superligy má na svém kontě ve třech odehraných zápasech čtyři body.

Butchis se po třech kolech nacházejí na dvanácté příčce tabulky se ziskem dvou bodů a se skóre 14:24. Vinohradští jsou o tři příčky výše a mají o jeden bod víc. Také skóre mají o jednu branku úspěšnější. Kromě výhry na Bohemians Butchis prohráli v 1. kole s Vítkovicemi (3:12) a ve 2. kole v Ostravě (4:6).

Sokolové budou chtít navázat na víkendové vítězství v Karlových Varech. Duel sice měli rozehraný na triumf za tři body, nakonec ale po stíhací jízdě soupeře muselo utkání až do prodloužení. V něm rozhodl Daniel Gärtner po asistenci bratra Tomáše a australští sourozenci tak potvrdili, že se jim na západě Čech velmi daří, už v minulé sezoně zde zazářili. Dobrou formu v Karlových Varech prokázali také Ondřej Plíhal a Ivan Pergler.

Čtvrteční duel s Butchis se uskuteční od 17:30. Všichni příznivci jsou do hlediště Rieger arény na domácí zápas srdečně zváni. Vstupenky na místě stojí 80 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 60 Kč. Děti do 18 let platí 60 Kč, v předprodeji 40 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP, dárci krve a členové SKV mají vstup zdarma.

3. kolo Livesport Superligy:

28. 9., 17:30 TJ Sokol Královské Vinohrady - Butchis
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Foto: Ateliér Chromcovi

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.