Shrnutí víkendu: Ladies a Benfika slaví první výhru v sezoně!

27. 9. 2023

Klub

3 minuty čtení

Na třetí pokus jim to vyšlo. Ženskému A týmu a mužskému béčku se ve třetím utkání sezony podařilo zvítězit! Ladies v páteční předehrávce porazili v derby kunratický Start98 těsně 5:4 a zapsali první body do tabulky. Benfika pak v neděli odpoledne přestřílela českobudějovické Štíry 10:5.

Ladies odehrály proti Startu98 skvělé dvě třetiny a už v polovině utkání vedly 5:1. Soupeř v závěru dotahoval, dostal se až na dostřel, ale na vyrovnání už nedosáhl. „Myslím si, že to byl z naší strany dobrý výkon. 50 minut jsme se držely toho, co jsme si řekly, akorát jsme polevily posledních deset minut. To způsobilo závěrečné drama, ale nakonec jsme to zvládly dotáhnout do vítězného konce a bereme tři body,“ byla po utkání šťastná Angelika Bližňáková, autorka čtyř bodů (2+2).

Další zápas sehrálo ženské áčko tento týden ve středu v rámci Poháru Českého florbalu. Čtvrtfinálovou účast z minulé sezony však svěřenkyně koučů Kovače a Skály nezopakují. Na půdě Panthers padly 3:6 a se soutěží se musejí rozloučit. Další zápasy v rámci 1. ligy vinohradské florbalistky sehrají už tento víkend, kdy 30. září vyzvou doma Spartu a o den později Florbalovou akademii Mladá Boleslav.

První tři body v sezoně vybojovalo mužské béčko. V gólově bohatém utkání přetlačilo béčko Českých Budějovic 10:5. Čtyřmi body se na tom podílel produktivní Matěj Špaček. A právě dvě hráčky ženského A týmu mužskou Benfiku doplnily, protože se rezervní tým SKV potýká na startu nového ročníku s personálními potíži. Nutno proto zmínit, že se Anetě Nigrinová v duelu podařilo skórovat! Její kolegyně Angelika Bližňáková rovněž odvedla solidní výkon.

Jedno vítězství o víkendu brali muži C, dvakrát vyhráli dorostenci, starší žákyně a mladší žáci. Naopak se výsledkově nedařilo juniorkám a dorostencům. Oba týmy ovšem nastupují v nejvyšší soutěži a střetávají se s kvalitními protivníky.

VÝSLEDKY Z VÍKENDU A UPLYNULÉHO TÝDNE:

Ženy A:
1. liga: TJ SKV - FAT PIPE Tigers Start98 5:4
Pohár ČF: Panthers Praha - TJ SKV 6:3

Muži B:
TJ SKV - FBC Štíři České Budějovice B 10:5

Muži C:
TJ SKV - Panthers Praha C POWER 7:4
TJ SKV - SSK Future - Barrandov 1:4

Juniorky:
TJ SKV - FBS Olomouc 0:14
TJ SKV - Tatran Střešovice 1:11

Dorostenci:
TJ SKV - Sokoli Pardubice 1:7
TJ SKV - Horní Počernice Orka 2:6 

Dorostenci B:
TJ SKV - Panthers Praha B 7:2
TJ SKV - FbC Red Dragons Hořovice 8:4

Starší žákyně:
TJ SKV - Prague Tigers Nehvizdy 1:4
TJ SKV - Kanonýři Kladno 4:0
TJ SKV - Rudná Panthers Praha WHITE 9:0

Mladší žáci:
TJ SKV - FAT PIPE Start98 Kunratice 3:2
TJ SKV - Butchis 1:5
TJ SKV - Florbalová akademie MB 4:2
TJ SKV - Floorball Club FALCON black 2:7

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.