Sokoly čeká další domácí derby, tentokrát se Spartou

5. 10. 2023

Muži A

3 minuty čtení

I ve druhém domácím střetnutí v aktuální sezoně Livesport Superligy se Vinohradští střetnou s pražským soupeřem. Tentokráte do Rieger arény dorazí v neděli večer Sparta. Sokolové budou chtít prodloužit sérii zápasů, ve kterých bodovali. Ta nyní činí čtyři utkání.

Bodová série začala na hřišti Tatranu Střešovice, kde svěřenci trenérů Kapuciána a Purkrábka vybojovali bod za remízu po základní hrací době. Následně na půdě Karlových Varů vyhráli 7:6 po prodloužení, doma porazili Butchis 4:3 a v posledním kole ve Štěrboholech zdolali v důležitém střetnutí Black Angels rovněž těsně 3:2. Lídry vinohradské ofenzivy jsou zatím bratři Gärtnerovi, Tomáš nasbíral v pěti zápasech sedm bodů, dvojče Daniel šest. Stejný počet bodů má také člen první útočné formace Ivan Pergler. Spoluhráč bratrů Gärtnerů z druhého útoku Švýcar Daniel Keller má na svém kontě čtyři body.

Spartě se zatím v aktuálním ročníku nedaří zcela dle představ. Z pěti zápasů vyhrála pouze dva, a sice v pondělí v televizní dohrávce nad Bohemians a ve druhém kole na hřišti Pardubic. S Chodovem, Vítkovicemi a Ostravou (po prodloužení) naopak padli. Kádr Sparty doznal v létě podobně jako u SKV velkých změn. Přišli Lukáš Ujhelyi, Jakub Bohuslávek, Jan Peška a Martin Pražan. Bývalý reprezentant se rovněž stal kapitánem celku. Naopak odešli Radim Křenek, Adam Kuchynka, Jakub Kolstrunk, Kristián Kozák a Dominik Bartoš.

Kanadské bodování týmu vede rekordman nejvyšší soutěže Jiří Curney, který se v průběhu minulé sezony potýkal s vážnými zdravotními problémy, nicméně nyní je zpět a v plné síle. V pěti duelech nastřádal úctyhodných 13 bodů. Deset bodů má Slovinec Robert Košir. O bod méně reprezentant Mikuláš Krbec. Branku sparťanů i nadále hájí veterán Martin Beneš, jenž ve své kariéře působil i na Vinohradech. Vedle něj z kádru Sparty hrál v Rieger aréně také obránce Michal Kareš.

Poslední tři vzájemné duely na Vinohradech ovládli vždy sparťané, v posledních dvou sezonách dokonce po vysokých výhrách (9:1 a 11:1). Proto mají sokolové co odčinit. Nedělní duel se Spartou se uskuteční od 17 hodin. Všichni příznivci jsou do hlediště Rieger arény na domácí zápas srdečně zváni. Vstupenky na místě stojí 80 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 60 Kč. Děti do 18 let platí 60 Kč, v předprodeji 40 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP, dárci krve a členové SKV mají vstup zdarma.

6. kolo Livesport Superligy:

8. 10., 17:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - ACEMA Sparta Praha
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.