Shrnutí víkendu: Ženy zapisují dvě výhry, junioři také!

4. 10. 2023

Klub

5 minut čtení

Parádní víkend pro ženské áčko a juniory. Ladies na domácí půdě porazili jak Spartu, tak Florbalovou akademii z Mladé Boleslavi a mají aktuálně tři ligové výhry v řadě. Po prvním nepovedeném turnaji zabrali junioři. Ti zdolali o gól Butchis i Kobylisy. Skvělými výkony se prezentovali také starší žáci A, mladší žákyně a oba týmy elévů.

Ladies sice prohrály oba úvodní duely v 1. lize žen a vypadly po duelu s Panthers z Poháru Českého florbalu, v posledních třech ligových duelech si však spravily chuť. Proti Spartě se jim podařilo ve třetím dějství skóre otočit na svou stranu. „Vstup do utkání se nám poměrně vydařil, bohužel jsme na to nedokázaly navázat a nechali jsme Spartu utéct do trháku. Naštěstí jsme ve třetí třetině dokázaly zapnout a otočily zápas na naší stranu, takže spokojenost s výhrou,“ hodnotila duel nejlepší hráčka SKV Kateřina Radostová. Po gólové smršti ze závěru střetnutí Vinohrady zvítězily 9:5.

Také v neděli Ladies duel otáčely, povedlo se jim to už ve druhé části. Pak opět nechaly Mladou Boleslav srovnat, v 58. minutě ovšem skórovala Radostová a minutu a půl před koncem stvrdila triumf SKV Adéla Skalická. „Výborný zápas. Na konci jsme ukázaly, jak umíme hrát i proti takto silným týmům. Myslím, že ve druhé třetině jsme zbytečně nechávaly soupeřky skórovat, to se nesmí opakovat. Jinak ale dobrý výkon,“ ohlédla se za druhou víkendovou výhrou Sofie Gärtnerová.

Druhé vítězství za sebou má Benfika. V Jindřichově Hradci po těžkém boji vyhrála 6:4. „Věděli jsme, že nás zde bude čekat těžké utkání s houževnatým soupeřem. Domácí na nás nastoupili a od začátku nám svým napádáním zatápěli. Postupem času jsme se ale zlepšili a otočili skóre, což bylo klíčové. Ve třetí části jsme díky skvělé bojovnosti náskok udrželi a vezeme z horké půdy velmi cenné vítězství. Pochválit je třeba celý tým včetně brankáře Trojana,“ řekl o venkovním triumfu hrající kouč Gustav Ondrejčík.

Dařilo se i dalším týmům SKV. Kromě juniorů byli stoprocentní rovněž starší žáci A. Ti po třech výhrách ovládli třetí koš a příště už nastoupí v tom druhém. Výborně si vedly mladší žákyně. Přestože nastoupily kvůli různým absencím v okleštěné sestavě, dokázaly porazit všechny své soupeře, nasázet hromadu gólů a postoupit do prvního koše! Na závěr nelze nezmínit elévy. Jeden tým zaznamenal tři výhry ze čtyř zápasů, druhý celek byl stoprocentní a nezaváhal v ani jednom ze tří duelů.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Ženy A:
TJ SKV - Sparta Praha 9:5
TJ SKV - MITEL Florbalová akademie MB 8:6

Muži B:
Florbal Jindřichův Hradec - TJ SKV 4:6

Ženy B:
TJ SKV - Florbalová akademie MB B 12:2 
TJ SKV - Tatran Střešovice B 4:5

Muži D:
TJ SKV - J.B.M. Praha 6:4
TJ SKV - F.C: Vorms Praha 9:4 

Junioři:
TJ SKV - BUTCHIS 5:4
TJ SKV - Viking TJ Kobylisy 4:3

Juniorky:
GC System Bulldogs Brno - TJ SKV 0:13
K1 Florbal Židenice GU19 - TJ SKV 3:7

Dorostenky:
TJ SKV - FBC Pitbulls Kolín: Pitbullky 4:6
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 0:12

Starší žáci A:
TJ SKV - FBC Draci Říčany 8:2
TJ SKV - OC Šestka Tatran Střešovice 5:1
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha 9:5

Starší žáci B:
TJ SKV - Florbal Neratovice 1:4
TJ SKV - Tigers TJ Sokol Nehvizdy 1:7
TJ SKV - Předvýběr.CZ Florbal MB White 0:2

Mladší žákyně:
TJ SKV - Rudná Panthers Praha BLACK 15:6
TJ SKV - SummerCamps Tatran Střešovice 14:12
TJ SKV - FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 24:3
TJ SKV - Prague Tigers Nehvizdy 8:5

Elévové A:
TJ SKV - BUTCHIS - Black 7:6
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha BLUE 5:2 
TJ SKV - OLYMP FLORBAL Zeus 10:2
TJ SKV - Panthers Praha BLACK 1:6

Elévové B:
TJ SKV - FbC Red Dragons Hořovice Balleri 15:1
TJ SKV - Kanonýři Kladno Snipers 21:0
TJ SKV - Flobo Praha 8:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.