Tolik neproměněných šancí si nemůžeme dovolit, ví Matěj Horák

11. 10. 2023

Muži A

2 minuty čtení

V domácím derby se Spartou smazal Matěj Horák nulu v kolonce vstřelených branek, když po nádherném pasu od Jana Procházky propálil brankáře Martina Beneše. Sokolové ale na pražského soka nestačili a prohráli 2:6. Jedním z hlavních důvodů neúspěchu bylo velké množství neproměněných šancí.

Vinohradští herně nepropadli, ale nevyužívali své příležitosti, pustili soupeře z rychlých protitúoků do vedení a pak už bylo složité duel otáčet. Sparta jednoznačně prokázala kvalitu. „Myslím, že jsme neodehráli celkově špatné utkání. Bohužel jsme nedokázali pokrýt rozdílovou první formaci soupeře a naopak jsme se sami na gól dost natrápili. Tolik neproměněných šancí si proti takovému soupeři jednoduše nemůžeme dovolit,“ zhodnotil derby Matěj Horák.

V utkání zapsal premiérový gól v aktuálním ročníku Livesport Superligy, celkově to byl jeho třetí bod. 21letý univerzál čeká na stabilnější pozici v kádru. „Zatím se pohybuji sestavou a naskakuji spíše tam, kde je právě potřeba. Nejsem tedy spokojen se svými výkony a rád bych zvýšil své herní vytížení,“ přiznal mladý útočník.

I v dalším střetnutí se sokolové utkají s pražským rivalem. Tentokrát zamíří na půdu Chodova. Celek z Jižního Města je dosavadním překvapením Livesport Superligy. Svěřenci Davida Podhráského ovládli všech šest úvodních zápasů (jeden po prodloužení) a drží se o bod za vedoucí Mladou Boleslaví. „Chodov má zatím skvělý vstup do sezony, takže budeme chtít ukázat, že i s takto rozjetým soupeřem dokážeme odehrát vyrovnané utkání. Věřím, že nás fanoušci podpoří i v dalším kvalitním pražském derby,“ dodal Horák.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.