Sokolské derby je tady! Vinohrady v neděli vyzvou Pardubice

20. 10. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Před vinohradskými florbalisty leží další důležitá výzva. A to potvrdit výhru ze hřiště Chodova a uspět v sokolském derby. Do Rieger arény totiž v neděli dorazí Pardubice. Ty se nacházejí na dvanácté příčce tabulky. Po základní hrací době Vinohrady s tímto soupeřem prohrály naposledy před více jak rokem a půl. Nedělní střetnutí je na programu od 17 hodin.

Vinohradským sokolům se v uplynulých týdnech daří. Z posledních pěti duelů zvládli vítězně hned čtyři a v tabulce se drží v horní polovině. Především poslední výhra na Chodově je velmi cenná. Jednalo se totiž o dosud neporažený tým superligy. Teď je nutné tento triumf potvrdit proti Pardubicím. Dvanáctý tým tabulky má zatím na svém kontě jednu výhru ze sedmi zápasů. Ta se zrodila hned v 1. kole na hřišti Black Angels, od té doby Východočeši nevyhráli.

Jejich ofenzivu už netáhne talentovaný Adam Šmíd, který přesídlil do Vítkovic. Jeho pozici převzal Radek Drba, v sedmi zápasech nejvyšší soutěže zapsal 12 bodů. Letní posila ze Sparty bodovala v úvodních šesti kolech, jen pouze proti Bohemians v posledním případě vyšla na prázdno. Druhým borcem v pořadí kanadského bodování je lotyšský útočník Ralfs Polis, jenž rovněž přišel v létě.

Polis má na svém kontě deset bodů za pět gólů a pět asistencí. Na hřišti se utká v atraktivním souboji se svým krajanem Klavsem Araksem, který zatím nastoupil za Vinohrady do všech zápasů, už stihl vsítit premiérový gól a stal se oporou v zadních řad SKV. Bodová produkce Vinohrad je rozložena mezi vícero hráčů. Vévodí jí s devíti body (7+2) Tomáš Gärtner. O dva body méně mají Ivan Pergler (6+1), Daniel Keller (3+4) a Daniel Gärtner (2+5).

Jak už bylo naznačeno, z hlediska aktuální formy jsou na tom Pražané jednoznačně lépe. Pardubice kromě posledního zápasu s Bohemkou prohráli také s Ostravou, Vítkovicemi, Českou Lípou, Chodovem a Spartou a na výhru čekají od 10. září. Vinohradští po debaklu v Liberci uhráli bod na Tatranu, následně porazili Karlovy Vary (po prodloužení), Butchis, Black Angels a na prohru se Spartou zareagovali senzačním vítězstvím na Jižním Městě.

Nedělní duel s Pardubicemi se uskuteční od 17 hodin. Všichni příznivci jsou do hlediště Rieger arény na domácí zápas srdečně zváni. Vstupenky na místě stojí 80 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 60 Kč. Děti do 18 let platí 60 Kč, v předprodeji 40 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP, dárci krve a členové SKV mají vstup zdarma. K dispozici budou pochutiny z našeho bufetu!

8. kolo Livesport Superligy:

22. 10., 17:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - Sokoli Pardubice
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.