Ve 3. třetině jsme setřásli nervozitu, shodli se kouč Kapucián a Daniel Gärtner

23. 10. 2023

Muži A

2 minuty čtení

Rozuzlení sokolského derby mezi Vinohrady a Pardubicemi přišlo až ve třetí třetině. Tu domácí sokolové ovládli 4:2 a v konečném zúčtování porazili Východočechy 6:3. Čtyřmi body se o to přičinil výborným výkonem Daniel Gärtner. Australský útočník i trenér Kapucián se po zápase shodli na tom, že hra nebyla ideální, ale zisk tří bodů je velmi důležitý.

Sokolové neměli v prvních dvou částech klid na florbalkách. „Výsledek je pozitivní, povedlo se vybojovat všechny body. Hra ovšem vypadala všeljak. Bylo to asi spojeno s určitou nervozitou, kterou kluci měli. Podařilo se nám ji setřást až ve třetí třetině. Jinak si myslím, že zápas byl spíš bojovný než florbalový, ale tři body se počítají,“ zhodnotil zápas 8. kola Livesport Superligy trenér Jan Kapucián.

Hlavní hvězda zápasu Daniel Gärtner s koučem souhlasil. „Abych řekl pravdu, tak jsme moc nehráli naší hru. Zdálo se mi, že Pardubice ve třetí části polevily a asi jsme prokázali lepší fyzičku. Dáli jsme pár gólů a pro soupeře už to bylo těžké otočit. Jsme strašně moc rádi za výhru,“ neskrýval úlevu australský reprezentant s českými kořeny.

Už ve středu čeká sokoly další superligový zápas. V rámci předehrávky 14. kola do Rieger arény dorazí Tatran. Utkání změnilo termín kvůli účasti Střešovic v Poháru mistrů. „Tatran už nabíhá na kvalitu, která mu chyběla po náročném vstupu do sezony. Teď se jeho hráči chystají na semifinále Champions Cupu. Asi je dobře, že je zase připravíme my, protože po našem prvním vzájemném duelu postoupili ze čtvrtfinále,“ řekl Kapucián s nadsázkou a s úsměvem na tváři.

„Ale půjdeme do toho jako do kteréhokoliv jiného utkání. Budeme chtít získat body,“ dodal vzápětí s vážným výrazem. „V minulém zápase jsme s Tatranem hráli dobře, bylo to vyrovnané utkání. Snad to bude podobné i tentokrát. Bylo by super je znovu překvapit,“ přitakal Daniel Gärtner. Středeční pražské derby je na programu od 19:30.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.