Úřadující šampion na Vinohradech! Ve středu do Rieger arény zavítá Tatran

24. 10. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Sokolové se doma v rámci předehrávky 14. kola uprostřed týdne utkají s úřadujícím mistrem. Ve 2. kole dokázali suveréna uplynulé sezony obrat o bod díky remíze po základní hrací době, podaří se jim zaskočit favorita i tentokrát? Středeční zápas má naplánované úvodní buly na 19:30.

Utkání bylo doprostřed týdne vloženo jako předehrávka vzhledem k účasti střešovického Tatranu v semifinále Poháru mistrů. Oba soupeři se utkali teprve nedávno, a sice v rámci 2. kola. Vinohradští si v tomto zmiňovaném duelu vedli výtečně a proti úřadujícímu šampionovi a suverénovi uplynulého ročníku dokázali stáhnout manko 2:4. Čtyři minuty před koncem srovnal Ivan Pergler a poslal střetnutí do prodloužení.

V jeho závěru sokolové inkasovali a na druhý bod tak nedosáhli, přesto se jednalo o senzační výsledek. Proti Tatranu bodovali naposledy před třemi a půl lety. Střešovičtí však po slabším úvodu sezony nabírají formu. Z posledních pěti ligových zápasů vydolovali čtyři výhry a padli pouze se silnou Mladou Boleslaví. Navíc v Poháru mistrů postoupili přes švýcarský Köniz do semifinále.

Tatran táhnou osvědčení lídři. 14 bodů (9+5) v osmi zápasech posbíral Matěj Havlas. O bod méně mají hned tři hráči, konkrétně Martin Šindelář, Marek Beneš, jenž letos nastupuje převážně v obraně, a Tomáš Hanák. V brance dostává největší prostor Tomáš Jurco, jehož konkurent z minulé sezony Lukáš Kříž odešel na angažmá do zahraničí.

Vinohradští mají solidní formu, v sezoně už vybojovali pět výher z osmi zápasů a rádi by proti Střešovicím opět odehráli kvalitní zápas. Bodovým lídrem SKV jsou s 11 body dvojčata Gärtnerovi. Devět bodů posbíral Ivan Pergler a se sedmi góly je společně s Tomášem Gärtnerem rovněž nejlepším střelcem týmu. V brance zatím dostávají rovnocenný prostor Mikuláš Futschik a Aleš Křepelka.

Středeční duel s Tatranem se uskuteční od 19:30 hodin. Všichni příznivci jsou do hlediště Rieger arény na domácí zápas srdečně zváni. Vstupenky na místě stojí 80 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 60 Kč. Děti do 18 let platí 60 Kč, v předprodeji 40 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP, dárci krve a členové SKV mají vstup zdarma. K dispozici budou pochutiny z našeho bufetu!

Předehrávka 14. kola Livesport Superligy:

25. 10., 19:30 TJ Sokol Královské Vinohrady - Tatran Střešovice
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.