Z Vítkovic sokolové odjeli s prohrou 4:9

29. 10. 2023

Muži A

3 minuty čtení

I přes závěrečný tlak se Vinohradům nepodařilo uspět na hřišti vedoucích Vítkovic. Domácí si výhru v poklidu pohlídali a zvítězili 9:4. Základ triumfu položili Ostravané už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Ve zbytku střetnutí tak bylo pro sokoly náročné dotáhnotu se zpět. Dvě branky v zápase zaznamenal útočník SKV Ondřej Plíhal. V dalším duelu SKV vyzve doma ostravské FBC.

Po úvodních dvaceti minutách vedl favorit jednoznačně 3:0. A když ve 34. minutě zvýšil domácí Adam Zubek na rozdíl čtyř branek, bylo to pro hosty velmi složité. Až na konci prostředního dějství dokázali Vinohradští prolomit střeleckou smůlu. Daniel Keller v přesilovce oslovil na středu číhajícího Daniela Gärtnera a ten snížil na 1:4.

Vítkovice neponechaly nic náhodě a v prvních sedmi minutách třetí části přidaly další dvě branky. Až pak sokolům zasvítila jiskřička naděje. Bleskový protiútok zužitkoval po pěkné střele Matěj Horák a po perfektním výhozu brankáře Mikuláše Futschika si vychutnal domácího gólmana Lukáše Součka Ondřej Plíhal. SKV snížilo na rozdíl tří branek.

Jenže pak znovu udeřili domácí. Když se hosté vrhli do útoku, Vítkovičtí vystihli jejich rozehrávku a na konci solidní kombinace byl Rostislav Gattnar - 7:3. Svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka se ještě jednou mírně vrátili do hry. Pavel Hájek výborně vybojoval míček, posunul ho na volného Plíhala a ten vsítil svou druhou trefu. Jenže místo dalšího snížení přišly v závěru dvě pojišťující branky Vítkovic, které tak zvítězily 9:4.

„Hodnocení utkání není pozitivní. Na velkém brankovišti jsme si otevřeli terasu s nápisem ‚Vítejte Vítkovice‘. Odtud jsme dostali většinu gólů a s tím se vyhrát nedá. Prospali jsme to,“ vyjádřil nespokojenost trenér Jan Kapucián. „Jednu třetinu nám trvalo dostat se do tempa zápasu. Pak už to samozřejmě proti Vítkovicím bylo těžké. Několikrát jsme si nepohlídali střed hřiště a dostali zbytečné góly. Neproměněné šance znamenaly, že výsledek je takový, jaký je,“ dodal nejlepší hráč na straně SKV Matěj Horák.

1. SC TEMPISH Vítkovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4 (3:0, 1:1, 5:3)

Branky a nahrávky: 10. Šebesta (Hubálek), 17. R. Gattnar, 20. Fukala (L. Hájek), 34. Zubek (Pažák), 41. Šebesta (Matejčík), 47. Matejčík (Pažák), 54. R. Gattnar (Šindler), 56. Zubek (Pažák), 59. Fukala (M. Gattnar) – 38. D. Gärtner (Keller), 49. Horák (Trojáček), 50. Plíhal (Futschik), 55. Plíhal (P. Hájek). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 118.

Sestava SKV: Futschik - Jan Procházka (C), Araks, Pražák, Martan, Trojáček, Pužman - Pergler, Z. Stuchlík, Plíhal - Keller, D. Gärtner, T. Gärtner - Horák, Mervart, Hájek - Pinkas. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.