Shrnutí víkendu: Ladies válí! Vyhrály posedmé v řadě a jsou čtvrté

30. 10. 2023

Klub

2 minuty čtení

Ženskému áčku se sice nepovedly úvodní dvě kola nové sezony, od té doby ale naskočily na vítěznou vlnu a prozatím z ní nevystoupily. O víkendu nejprve 17 góly zasypaly Českou Lípu a ve druhém utkání porazily v přestřelce Ústí nad Labem 12:7. Zisk šesti bodů znamená posun do top čtyřky západní skupiny 1. ligy žen.

V duelu s Českou Lípou si Ladies šly od začátku za triumfem a nakonec deklasovaly severočeského soka 17:5. „Zápas dopadl podle našich očekávání. Soupeřky nás ničím nepřekvapily. Bohužel bylo na obou stranách hodně vyloučení, na druhou stranu jsme si aspoň mohly nacvičit přesilovky a oslabení. A možná škoda, že jsme nedaly dvacet gólů,“ řekla po utkání sedmibodová (5+2) Angelika Bližňáková, která excelovala. Pět bodů (4+1) zapsala Natalie Vesecká. Gól a tři asistence posbírala Aneta Nigrinová.

Druhé víkendové utkání bylo o poznání těžší. SKV rozhodlo o třech bodech až ve druhé části. Divoké dějství ovládlo 7:4. „Hodnotím to kladně, padlo hodně gólů. Chvilkami nás trápily určité výpadky, ale myslím si, že jsme se vždy dokázaly vrátit zpátky do zápasu. Pozitivních je šest víkendových bodů do tabulky,“ prozradila po druhé výhře autorka hattricku Natálie Jirková. Čtyři body opět nabrala režisérka hry Aneta Nigrinová (0+4) a také Kateřian Radostová (3+1). Ladies ztrácejí na čelo tabulky sedm bodů, oproti vedoucím Black Angels ovšem mají zápas k dobru.

Nepovedený výsledek si připsali hoši z Benfiky. Ta tentokrát cestovala na jih Čech. Ve Strakonicích ale nedokázala dostatečně čelit domácímu celku a prohrála 3:8. V dalším utkání béčko vyzve v neděli 5. 11. Kutnou Horu. Duel se uskuteční před superligovým zápasem áčka s Ostravou. Všichni příznivci jsou do ochozů Rieger arény srdečně zváni!

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Ženy A:
TJ SKV - FBC Česká Lípa 17:5
TJ SKV - Florbal Ústí 12:7

Muži B:
Fbc Strakonice - TJ SKV 8:3

Juniorky:
1. SC TEMPISH Vítkovice - TJ SKV 11:4
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - TJ SKV 7:5

Dorostenci B:
TJ SKV - FBC Žraloci Příbram 6:2
TJ SKV - Black Angels B 6:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.