Sokolové budou v neděli v Rieger aréně hájit svou pozici před ostravským FBC

2. 11. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Vinohradské sokoly čeká čtvrté domácí utkání v novém ročníku Livesport Superligy. V neděli od 17 hodin v Rieger aréně vyzvou ostravské FBC. Na soupeře z východu republiky mají svěřenci trenérů Kapuciána a Purkrábka tříbodový náskok.

Zatímco SKV má vyrovnanou bilanci pěti výher a pěti porážek, Ostrava je na tom o tři body hůře. Ve čtyřech utkáních dokázala zvítězit, šestkrát pak prohrála. Naposledy uprostřed týdne Ostravané doma padli v předehrávce s Tatranem 1:8. FBC přitom vstoupilo do sezony skvěle a z úvodních dvou kol si odneslo plný počet bodů. Nejprve zdolalo Karlovy Vary a následně i Butchis. Ve čtvrtém kole přidal celek z východu Čech cenný triumf nad Spartou. A v šestém kole na to FBC navázalo dalším ziskem tří bodů proti trápícím se Pardubicím.

Jenže od tohoto vítězství se Ostravským nedaří. Daniš a spol. si následně odnesli debakl z ostravského derby a s Vítkovicemi padli vysoko 0:9. Klopýtnutí si připsali na půdě České Lípy a doma nestačili na Bohemians a již zmíněný Tatran. Momentálně to stačí na desátou příčku tabulky. Mužstvo bodově táhne Lukáš Herblich, jenž v dosavadním průběhu ročníku posbíral 10 bodů a je zároveň se šesti góly nejlepším střelcem. O dva body méně má odchovanec Vítkovic Marek Bräuer.

V brance Ostravy dostává stále největší prostor velezkušený 34letý Jan Binder. Gólman, který zažil několik zahraničních angažmá, nastoupil do osmi zápasů a právě on byl u všech čtyř výher. Záda mu kryje 23letý Jakub Strakoš. Ofenzivu Vinohrad pořád táhne druhá útočná formace. Bratři Gärtnerové (Daniel - 12 bodů, Tomáš - 11 bodů) vládnou týmové produktivitě a Daniel Keller (10) je v závěsu za nimi. Podobně na tom jsou také Ondřej Plíhal (10) a Ivan Pergler (9).

Sokolové by rádi dali zapomenout na výsledkové nezdary s Tatranem a Vítkovicemi z posledních týdnů a opět se vrátili na vítěznou vlnu. Nedělní duel s FBC Ostrava je na programu od 17 hodin. Všichni příznivci jsou do hlediště Rieger arény na domácí zápas srdečně zváni. Vstupenky na místě stojí 80 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 60 Kč. Děti do 18 let platí 60 Kč, v předprodeji 40 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP, dárci krve a členové SKV mají vstup zdarma. K dispozici budou tradičně pochutiny z našeho bufetu!

10. kolo Livesport Superligy:

5. 11., 17:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.