Souboj sousedů z tabulky! Do Rieger arény na sváteční den dorazí Bohemians

15. 11. 2023

Muži A

4 minuty čtení

Vinohradští se chystají na šestý domácí zápas v aktuálním ročníku Livesport Superligy. V rámci 11. kola přivítají doma v pražském derby Bohemians. Důležitý duel bude soubojem dvou sousedů z tabulky. Sedmé Vinohrady mají aktuálně na osmé Bohemians tříbodový náskok. Utkání je na program v den státního svátku 17. listopadu od 17:30. V neděli pak sokolové zamíří do České Lípy.

Bohemians v létě přišli o nejproduktivnějšího hráče posledních sezon reprezentanta Filipa Formana. Ten přesídlil do švédského Kalmarsundu. Kromě něj trenér Michal Jedlička už nemůže počítat také se stálicí zadních řad Pavlem Čihákem. Mužstvo naopak posílili univerzál se zkušenostmi ze zahraničí Matyáš Krebner a brankář Daniel Mück. Před nedávnem do Tatranu přestoupil Martin Kisugite.

I přes zmíněné změny v kádru mají zelenobílí stále velkou útočnou sílu a trenér Jedlička nadále ordinuje ofenzivní florbal. Jeho hlavní složkou jsou bratři Petrákové. Jaroslav je s 16 góly nejlepším kanonýrem celé ligy. S 23 body pak vede týmovou produktivitu. Starší Karel o moc nezaostává a dosud nastřádal 17 bodů. Na stejném příspěvku je také mladý Tomáš Kvasnica. Z útoku je ještě nutné zmínit 16bodového Jakuba Buršíka.

Klokani se v aktuální sezoně potýkají s nevyrovnaností formy, poslední dva zápasy už ovšem zvládli vítězně, když porazili na venkovních hřištích Ostravu i Českou Lípu. V úvodních kolech ale několikrát zaváhali, když padli například doma s Butchis či s Black Angels. 15 bodů v deseti zápasech je zatím za očekáváním trenéra Jedličky, nutno ovšem podotknout, že Bohemians na startu ročníku tříštili síly mezi ligu a Pohár mistrů.

V něm měli skvěle nakročeno do semifinále, nakonec ale slibně rozehrané utkání se silným švýcarským Wilerem nezvládli dotáhnout k postupovému konci. Kdo nastoupí proti SKV v brance? Realizační tým Bohemians zatím dělí hrací čas mezi Daniela Mücka a Tomáše Hyršla, přičemž o něco víc odchytáno má Mück. Rovněž je i úspěšnější, na kontě má čtyři výhry oproti dvěma vítězstvím Hyršla.

Páteční duel je na programu od 17:30. Všichni příznivci jsou do hlediště Rieger arény na domácí zápas srdečně zváni. Vstupenky na místě stojí 80 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 60 Kč. Děti do 18 let platí 60 Kč, v předprodeji 40 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP, dárci krve a členové SKV mají vstup zdarma. K dispozici budou pochutiny z našeho bufetu!

Superliga má o nadcházejícím víkendu na programu hned dvě kola. Po pátečním střetu Bohemians tak budou sokolové vyhlížet nedělní střetnutí na hřišti České Lípy. Českolipští se nacházejí na příčkách zaručujících postup do předkola play off a z deseti zápasů vybojovali 12 bodů. Mužstvo táhnou talentovaný Ladislav Pekárek, kanonýr Radek Krajcigr či velezkušený matador Radim Křenek. V neděli se bude hrát na severu od 17 hodin.

11. kolo Livesport Superligy:

17. 11., 17:30 TJ Sokol Královské Vinohrady - FbŠ Bohemians
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

12. kolo Livesport Superligy:

19. 11., 17:00 FBC Česká Lípa - TJ Sokol Královské Vinohrady
SH Česká Lípa | MATCH CENTER 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.