Nominace na MS: SKV vyšle na šampionát Sofii Gärtnerovou!

21. 11. 2023

Ženy A

3 minuty čtení

Vinohrady budou mít na nadcházejícím ženském světovém šampionátu ve florbale své želízko v ohni. Bude jím Sofie Gärtnerová, hráčka A týmu žen, která do SKV přišla před aktuálním ročníkem. Stejně jako její bratři bude reprezentovat barvy Austrálie. Turnaj se v prosinci uskuteční v Singapuru.

Gärtnerová posílila Vinohrady v létě. Doposud zasáhla do 11 utkání v 1. lize žen a do čtyř střetnutí v Poháru Českého florbalu. Na svém kontě má jednu branku. Její zapojení do evropského florbalu nemohlo uniknout zrakům realizačního týmu australské reprezentace, a tak se Sofie objevila v nominaci na prosincový šampionát. „Jsem šťastná, že jsem byla nominována do reprezentace na mistrovstvi světa. Bude super zažít atmosféru turnaje z pohledu hráče. Udělám vše pro to, abych týmu co nejvíce pomohla,“ slibuje Gärtnerová.

„Velmi se na turnaj těším. Myslim si, že je to skvělá příležitost potkat se s hráčkami z různých zemí a získat cenné zkušenosti. Moc se taky těším na Singapur, slyšela jsem, že je to krásné město,“ neskrývá radost obránkyně Vinohrad. Australanky se ve skupině C utkají s Německem, domácím Singapurem a Francií. Usilovat budou o postup do vyřazovací fáze.

18letá florbalistka následovala krok svých bratrů dvojčat Daniela a Tomáše a SKV posílila rok po jejich příchodu. „Přesun do SKV byl velmi snadný. Bráchové, co hrají za chlapy, mi pomohli kontaktovat trenéra ohledně přestupu. Všechny holky a všichni trenéři jsou kamarádští a přijali mě do týmu od samého začátku. Samozřejmě to byla pro mě velká změna oproti tomu, jak jsem trénovala v Austrálii. S týmem se mi ale hraje moc pěkně. Každý trénink se naučím něco nového,“ přiznala mladá hráčka.

Ladies aktuálně drží devítizápasovou šňůru triumfů a v tabulce se díky tomu vyšvihly na třetí příčku. Ročník ale ještě bude hodně dlouhý. „Co se týká cílů do zbytku sezony, individuálně se budu snažit přinášet co nejlepší výkony. A týmové cíle? Chceme samozřejmě dosáhnout co nejlepšího umístění v lize, ať máme dobrý vstup do play off,“ přidala na závěr výhled do budoucna. Už o víkendu se ženský tým představí na domácí půdě. 25. listopadu od 15 hodin vyzve Panthers, o den později se od 13:30 utká se Slavií Plzeň.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.