Nedělní duel proti Mladé Boleslavi doprovodí celoklubové focení

24. 11. 2023

Muži A

4 minuty čtení

Sokolové se v dalším kole Livesport Superligy budou snažit o překvapení proti silné Mladé Boleslavi. Třínásobného mistra České republiky Vinohradští přivítají na domácí půdě v neděli od 17 hodin. Superlize bude předcházet duel 1. ligy žen mezi SKV a Slavií Plzeň. Nedělní večer bude navíc spjat s celoklubovým focením.

Vinohradští za sebou mají výsledkově nepovedený víkend. Nejprve v pátek prohráli doma s Bohemians rozdílem třídy 2:12. V neděli to pak nedokázali odčinit a na půdě České Lípy padli 6:11, příčiny porážky lze hledat v prvních dvou třetinách duelu, které se hrubě žlutočerným nevydařily. Teď do Rieger arény zavítá trojnásobný mistr Česka - Mladá Boleslav. Boleslavští v létě přivítali nového kouče Fina Joonase Naavu. Aktuální novinkou je, že finský odborník se středočeským klubem podepsal novou smlouvu do konce sezony 2025/26.

Co se kádru týče, došlo ve třetím mužstvu minulé sezony k výrazným změnám. Kádr opustili Adam Hemerka a Matěj Pěnička, kteří zamířili do finské nejvyšší soutěže. Oba dva se stali součástí nového draftu F-liigy. Do Liberce zamířili Marek Korych a Michal Fišera. Ke klokanům se vrátil univerzál Matyáš Krebner a právě do SKV zamířil z Boleslavi nadějný talent Ondřej Pužman. Do týmu naopak přišli z Vítkovic kvalitní hráči a reprezentanti Jiří Besta s Adamem Delongem. Z Hattricku Brno pak dorazili nadějní mladíci Jáchym Eliáš a Jakub Vařecha.

Aktuálně třetí tým tabulky táhne nestárnoucí Milan Tomašík. V 11 zápasech zapsal 30 bodů. O bod méně má letní akvizice Adam Delong. Na 23 bodech pak je kapitán Jan Natov. Ten je společně s Tomašíkem rovněž nejlepším kanonýrem Bolky. Středočeši v aktuálním ročníku devětkrát vyhráli a třikrát padli. Porážky zapsali na Spartě, doma s Chodovem a ve Vítkovicích. Naopak ovšem zapsali cennou výhru na půdě úřadujícího mistra Tatranu. V dalších zápasech proti outsiderům mají letos ve zvyku nadělovat.

Už sedmkrát svěřenci Joonase Naavy dali dvouciferný počet branek, Pardubicím nasázeli 22 gólů a Butchis, Liberci a Lípě 15. Kromě Ondřeje Pužmana bude zápas tak trochu speciální také pro Lukáše Bauera či Jakuba Grubera. Oba dva začínali s florbalem na Vinohradech, už je to ale pěkná řádka let, co v Rieger aréně nepůsobí. Vinohradští budou chtít odčinit poslední nevydařené výsledky a spravit si chuť dobrým a srdnatým výkonem. Snad jim k tomu pomůže fantastická forma bratrů Gärtnerových, přesná muška kanonýrů Ivana Pergler, Ondřeje Plíhala či Daniela Kellera a dobré oko playmakera Zbyňka Stuchlíka.

Nedělní utkání je na programu od 17 hodin. Vstupenky na místě stojí 80 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 60 Kč. Děti do 18 let platí 60 Kč, v předprodeji 40 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP, dárci krve a členové SKV mají vstup zdarma. K dispozici budou pochutiny z našeho bufetu! Tentokráte se bude servírovat mimo tradiční sortiment také gulášek. Nedělní duel bude spjat s celoklubovým focením. Postupně se před objektivem fotoaparátu objeví všechny vinohradské celky. Střetnutí mužů bude předcházet zápas 1. ligy žen mezi Vinohrady a Slavií Plzeň. I na toto utkání platí stejné ceny vstupného jako na utkání mužů. Jediným rozdílem je, že vstupenky nelze získat v předprodeji.

13. kolo Livesport Superligy:

26. 11., 17:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - Předvýběr.CZ Florbal MB
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

14. kolo 1. ligy žen:

26. 11., 13:30 TJ Sokol Královské Vinohrady - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.