Kapitán Jan Procházka: Máme to ve svých rukou

29. 11. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Při zápasech dává najevo emoce. Z každé branky se hodně raduje. Kapitán a lídr Jan Procházka je stěžejním pilířem vinohradské defenzivy a táhne mužstvo za účastí v play off. Sokolové to mají po polovině základní části dobře rozehrané, ale po třech porážkách v řadě musejí zabrat.

Nepovedené zápasy s Bohemians, v České Lípě a s Mladou Boleslaví trochu devalvovaly předchozí úspěchy Vinohradských. Sokolové dostali 12, 11 a 14 branek a naposledy bodovali na začátku listopadu proti ostravskému FBC. „Poslední týdny nás poslaly zpět na zem, obdržených branek bylo příliš. I v utkání s Českou Lípou jsme jich dostali přes deset, to se nám nemůže stávat. Hodnocení je jednoduché, byly to otřesné výkony a my se musíme zlepšit,“ zhodnotil Jan Procházka poslední výkony. Nutno ovšem dodat, že Bohemians a Mladá Boleslav přijely na Vinohrady s formou.

V nadcházejícím období se ukáže, zda se Vinohradští z nepříznivé série poučí a vrátí se zpátky na vítěznou vlnu. Sokolové vyhlížejí klíčové duely s Karlovými Vary, Butchis a Black Angels. „Čekají nás tři velmi důležitá utkání. Všichni jsme si toho vědomi, a tak si myslím, že je pro nás v těchto dvou týdnech nejdůležitější se psychicky uklidnit. Nemyslet na to, co bylo, ale soustředit se na následující týdny. Do pohody nás dostanou kvalitní tréninky. Věřím, že budeme připraveni a společně následující období zvládneme,“ burcuje kapitán svůj tým.

I přes tři porážky se SKV stále drží na příčkách zaručujících postup do předkola play off. Týmy ze spodní části tabulky se ale v posledních týdnech začaly trochu dotahovat. Desátí Black Angels a jedenáctá Ostrava mají po 14 bodech (tedy o čtyři méně než Vinohrady), dvanáctí Butchis nasbírali bodů deset. „Samozřejmě jsme s umístěním spokojeni, na druhou stranu jsme si moc dobře vědomi, kolik nás ještě čeká utkání a že týmy pod námi nespí. Máme to ve svých rukou, bude to ale ještě dlouhá cesta a čeká nás hodně práce,“ ví Procházka, že udržení pozice pro předkolo bude ještě stát úsilí.

Jan Procházka je emotivní hráč, zápasy intenzivně prožívá. Teď může emoce sdílet i s početným kotlem, který chodí na každý zápas a žene hráče vpřed. „Mám rád, když se mohu radovat se spoluhráči. Ještě lepší pak je, když je to možné sdílet i s fanoušky. Jak říká jeden slavný trenér, emoce ke sportu patří. Celý tým kotel při utkání vnímá a moc si to užíváme, hned se hraje jinak. Je super, že něco takového vzniklo a jsme za to velmi vděční. Na druhou stranu nás o to více mrzí, když nepředvedeme kvalitní výkon. Děkujeme, že jste s námi byli i přes to, že se nedařilo a fandili i přes horší stav dále. Příště body doma společně udržíme!“ slibuje kapitán.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.