Shrnutí víkendu: Ladies pokračují na vítězné vlně, Benfika nadělovala!

30. 11. 2023

Klub

3 minuty čtení

Ženské áčko jede! Po úvodních dvou porážkách nasbíralo 11 výher v řadě a aktuálně se vyšvihlo na první příčku západní skupiny 1. ligy žen. Naposledy Ladies přetlačily Panthers 10:8 a ve druhém víkendovém duelu porazily Slavii Plzeň 7:2. Dařilo se i Benfice, tak 13 góly zasypala Kaplici. A krásné výsledky vybojovala přípravka.

Sobotní duel ženského áčka nabídl velké drama s 18 brankami. Pět bodů zapsala Nikola Trnková, o bod méně měla Angelika Bližňáková. „Byla to gólová přestřelka, kterou jsme nakonec zvládly lépe my, za což jsme rády. Byl to běhavý zápas a doufám, že se dobře připravíme na zítřek,“ hlásila po sobotním triumfu nad Panthers Eliška Hladíková. A to se hráčkám Sokola povedlo. Na nedělní duel byly nachystány dobře a Slavii Plzeň porazily 7:2.

Tři body zapsala produktivní Bližňáková, dva góly vsítila Aneta Nigrinová. „Na rozdíl od sobotního zápasu se nám povedl vstup do první třetiny a vytvořily jsme si příjemný náskok, z kterého jsme pak celou dobu čerpaly. Od druhé třetiny už to z naší strany nebylo tak dobré, ale hrály jsme zodpovědně do obrany a podržela nás brankářka,“ vyzdvihla gólmanku Kreisingerovou dvougólová Nigrinová. Po polovině základní části jsou Ladies na čele tabulky s jednobodovým náskokem na Chomutov.

Poměrně dobře se dařilo mužským rezervním týmům. Béčko deklasovalo Kaplici 13:6 a céčko ze dvou zápasů vybojovalo cennou výhru proti dosavadnímu lídrovi tabulky Black Angels B, silné Traverze však Celtics vzdorovat nedokázali a padli 3:6. V neposlední řadě nelze opomenout srdnaté výkony přípravky. Tým vedený trenéry Petrem Antušem a juniorem Matyášem Cvejnem dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a  do puntíku plnil trenérské rady!

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Ženy A:
TJ SKV - Panthers Praha 10:8
TJ SKV - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 7:2

Muži B:
TJ SKV - FBC Sparta Kaplice 13:6

Muži C:
TJ SKV - Black Angels Benfica 6:5
TJ SKV - FAT PIPE Traverza 3:6

Dorostenky:
TJ SKV - Panthers Praha 5:4
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 1:5

Dorostenci B:
TJ SKV - FbC Red Dragons Hořovice 6:7
TJ SKV - Panthers Praha B 8:4

Mladší žáci:
TJ SKV - SK Alien Nation Černošice 1:6
TJ SKV - OC Šestka Tatran Střešovice 1:6
TJ SKV - FBC Kutná Hora 1:6
TJ SKV - FBC Draci bílí 1:2

Přípravka:
TJ SKV - Kanonýři Kladno Vlčáci 11:6
TJ SKV - FbC Red Dragons Hořovice 2:2
TJ SKV - Tatran Střešovice-Akademie Řepy 4:4
TJ SKV - Olymp Florbal Apollon 10:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.