Důležitý domácí duel: Sokolové v neděli vyzvou Karlovy Vary

6. 12. 2023

Muži A

3 minuty čtení

Sokolové mají za sebou dvoutýdenní přestávku a vrací se zpátky do kolotoče zápasů Livesport Superligy. V 15. kole základní části doma v důležitém střetnutí vyzvou Karlovy Vary. Po předchozích výsledcích bude třeba zabrat. Duel začíná v neděli v 17 hodin.

Vinohradští doplatili v uplynulých kolech na těžký los a prohráli čtyři z posledních pěti zápasů. Kromě domácí výhry nad Ostravou padli ve Vítkovicích, s Bohemians, v České Lípě a s Mladou Boleslaví. V neděli se naskýtá možnost vrátit se zpět na vítěznou vlnu a dobře se naladit na zbylý předvánoční program. Do Rieger arény dorazí třináctý tým superligy Karlovy Vary, které v dosavadním průběhu nejvyšší soutěže nasbíraly šest bodů.

Západočeši bodovali v aktuální sezoně třikrát. Poprvé právě proti Vinohradům, kdy ve 3. kole vybojovali bod za remízu 6:6 po základní hrací době. Střetnutí v prodloužení rozhodl Daniel Gärtner za asistence svého bratra Tomáše. Dvojčatům Gärtnerovým se v zápase nadmíru dařilo, Daniel zapsal čtyři body, Tomáš o bod méně. Podruhé Karlovarští bodovali na konci října na hřišti Black Angels, kde vyhráli rozdílem třídy 7:2. A do třetice se jim to povedlo poněkud překvapivě na půdě Chodova, kde zvítězili 4:3. Ve zbylých 11 utkáních odešli vždy poraženi.

Útok Hurrican vede matador Michal Klápa. Ve 14 zápasech má na svém kontě úctyhodných 26 bodů. Defenziva Vinohrad si bude muset dát pozor také na Michala Strachotu. Toho diváci v Rieger aréně dobře znají, neboť zde strávil covidovou sezonu 2020/21 a ve 25 zápasech pomohl SKV ziskem 31 bodů. A vinohradskou minulost, byť ne moc bohatou, má třetí muž kanadského bodování karlovarského týmu Jiří Lebeda (dva odehrané zápasy a hattrick proti Vítkovicím).

Za hosty může nastoupit také Tomáš Rosa, odchovanec SKV, který do Karlových Varů přestoupil v létě ze Střešovic. To vinohradští trenéři Jan Kapucián a navrátilec ze zahraničí Miroslav Purkrábek budou spoléhat na tradiční ofenzivní tahouny. Daniel Gärtner s 20 body (11+9) vede týmovou produktivitu, s menším odstupem za ním se nacházejí Daniel Keller (9+7), Ivan Pergler (12+2), Tomáš Gärtner (9+5) a uzdravený Ondřej Plíhal (8+6). Z obránců si nejlépe vede kapitán Jan Procházka (2+8). 

Nedělní utkání je na programu od 17 hodin. Vstupenky na místě stojí 80 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 60 Kč. Děti do 18 let platí 60 Kč, v předprodeji 40 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP, dárci krve a členové SKV mají vstup zdarma. K dispozici budou pochutiny z našeho bufetu a otevřen bude také teprve nedávno spuštěný SKV fanshop!

15. kolo Livesport Superligy:

10. 12., 17:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - FB Hurrican Karlovy Vary
Vinohrady | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.