Bodovali mladší žáci, dorostenci i muži D

23. 9. 2013

Klub

4 minuty čtení

Jediným stoprocentním týmem byli o tomto víkendu dorostenci. První body zaznamenali také mladší žáci a muži D. Starší žáci absolvovali turnaj v Pardubicích.

První turnaj mladších žáků v nové sezoně přinesl i přes dvě prohry ze tří zápasů druhé místo. Nejprve si kluci poměrně s klidem poradili se svými jmenovci, sokoly z Hanspaulky, které porazili poměrem 8:3. V ospalém utkání číslo dvě potom o jedinou branku podlehli béčku Bohemky. Shodou okolností a ostatních výsledků ve skupině nakonec SKV skončilo o skóre první. Soupeřem pro finále se stal tým Chodova vedený Jakubem Nohou, jehož mančaft se nakonec radoval více. Po urputném a vyrovnaném boji naši kluci podlehli 1:3, přestože v utkání vedli. Neúspěšný výsledek ale nakonec i tak přebila atmosféra zápasu a radost trenérů i rodičů z toho, že kluci i v sedmi lidech dokázali odehrát úžasně bojovný zápas a nechat na hřišti všechny svoje síly.
 
Dalším týmem, který odehrál své první zápasy v nové sezoně, byli dorostenci. Ti jako jediní dokázali vyhrát obě utkání. V prvním utkání si snadno poradili s týmem T.B.C Králův Dvůr, nad kterým zvítězili v poměru 7:1. Ve druhém utkání Vinohrady zdolali rezervu Mladé Boleslavi 7:3. Trenér Jan Buchta komentoval výkon svých svěřenců takto: „Výsledky dvou zápasů, které jsme sehráli, hovoří celkem jasně. Avšak kvalita ligy bohužel není na takové úrovni… Musíme sehrát více těžkých utkání mimo ligu, aby se kluci zlepšovali. Oproti začátku je vidět zlepšení ve hře a posun hráčů. Nicméně je pořád hodně co zlepšovat.“
 
Svůj první zápas odehráli muži D proti celku Las Plantas, ten byl pro ně velkou neznámou. Naše déčko vstoupilo do sezony se stejným problémem, který je provázel i celou minulou sezonu. Problémem jsou poněkud „vlažné“ úvody utkání. Už v první minutě Vinohrady inkasovaly dvě branky. Tým v tomto utkání směrem dopředu nepředvedl téměř nic a utkání skončilo prohrou 0:5. 
 
Ve druhém duelu se Vinohrady střetly s céčkem Kobylisy. Utkání začalo opět dvěma inkasovanými brankami hned v první minutě. Tým kolem kapitána Mirka Šípa se ale nevzdal, zabojoval a nakonec vydřel remízu 3:3. Komentář k prvním zápasům nám poskytl právě kapitán a střelec dvou branek Mirek Šíp: „Po vychladnutí emoci vnímám zápas jako ztrátu dvou bodů. Nesoustředěnost v první minutě společně se špatnou komunikací a neproměňováním šancí jsou naše dlouhodobé problémy, které nás výsledkově srážejí dolů. Na konci zápasu jsme však ukázali, že jsou v naší hře i dobré věci, musíme však zapracovat na větším přínosu mladých a méně zkušených hráčů, aby byly góly rozloženy mezi více než tři až čtyři hráče.“
 
Naši starší žáci se v neděli vypravili do Pardubic na sokolský přebor OS ČOS ve florbalu a nakonec vybojovali třetí místo. Po zápasech ve skupině, kde nejprve podlehli Sokolu Jaroměř 0:2, ale pak porazili Pardubice 4:3 a Chrudim 2:1, postoupili do semifinále z prvního místa. Zápas o postup do finále se však nevyvedl, a tak zbýval souboj o bronz. Ten Sokolové z Vinohrad zvládli a po výhře 5:3 nad Pardubicemi si přivezli pohár za třetí místo, který si můžete prohlédnout v naší „skřínce slávy“!
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži D:
TJ SKV - Las Plantas 0:5
TJ SKV - ForTel TJ Sokol Kobylisy C 3:3
 
Dorostenci:
TJ X3M SKV - T.B.C. Králův Dvůr 7:1
TJ X3M SKV - BILLY BOY Mladá Boleslav B 7:3
 
Mladší žáci:
TJ X3M SKV - SOKOL Hanspaulka 8:3
TJ X3M SKV - FbŠ Bohemians Bay-Leaves B 4:5
TJ X3M SKV - TJ JM Pedro Perez Chodov 1:3
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.